Dnes je štvrtok, 28.máj 2020, meniny má: Viliam
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Farbám neujdeš

jún 16, 2016 - 06:00
Beh, v ktorom víťazia farby, sa vracia už po druhýkrát. Podujatie "Farbám neujdeš" zavíta v roku 2016 do Košíc, Banskej Bystrice a Bratislavy

 Už druhý ročník podujatia Farbám neujdeš tento rok navštívi hneď tri slovenské mestá. Päťkilometrovú trať, päť farebných zón a bohatý sprievodný program si od 28.mája do 18.júna opäť užijú obyvatelia Košíc a Bratislavy, novinkou je zastávka v Banskej Bystrici.

„Bežeckých podujatí je na Slovensku veľmi veľa, pri behu Farbám neujdeš však nejde ani tak o vrcholové športové výkony, ako skôr o zábavu. Účastníci behu by sa na päťkilometrovej trati mali hlavne baviť a zasmiať, preto sa môžu zúčastniť aj v tímoch so svojimi priateľmi a rodinami. Akciu nelimituje žiadna veková hranica. Nejde o to vyhrať, ale užiť si zábavný deň. Vlastne jeden cieľ by účastníci behu splniť mali, a to dobehnúť čo najviac farební,"hovorí Lenka Šoltésová z usporiadateľskej agentúry.

Na každom z piatich kilometrov sú bežci po prebehnutí farebnými zónami zasypaní práškovými farbami od hlavy až k päte. Záverečná piata zóna je vždy špeciálna. „V minulom roku to bola penová zóna, tento rok len niekoľko metrov pred cieľom prichystáme zónu trblietavú. Na akcii nebude chýbať už tradičný hromadný výhod farieb. Takže farbám naozaj nikto neujde,"dodáva Lenka Šoltésová. Práškové farby sú hygienicky úplne nezávadné, takže nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

"Prvý ročník sa konal v Košiciach a Bratislave a je skvelé, že sme sa tento rok rozrástli o ďalšie mesto. Sme veľmi radi, že záujem o akciu Farbám neujdeš stále stúpa. Beh si môžu užiť aj fanúšikovia v Českej republike, kde sa farebný beh pod názvom Barvámneutečeš uskutoční 7.mája v Olomouci, 14.mája v Českých Budějoviciach a 21.mája v Prahe,“ hovorí Antonín Pospíchal z agentúry BP Action.

O zábavu bude postarané nielen na samotnej trati, ale aj v cieli, kde si návštevníci užijú bohatý sprievodný program s množstvom zaujímavých aktivít pre deti i dospelých, to všetko za účasti mnohých významných hostí. Vo všetkých troch mestách sa vyfarbí Youtuber známy pod prezývkou Expl0ited. V Bratislave si farebné šialenstvo užije aj triatlonista Filip Šebo, ktorý sa podujal robiť ambasádora deťom z detského domova Bratislava. 

- - Inzercia - -