Dnes je piatok, 05.jún 2020, meniny má: Laura
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bývanie pre mladých aj starých

august 10, 2016 - 10:49
Mať bývanie je jednou zo základných ľudských potrieb. Či už sme mladí, v produktívnom veku alebo na dôchodku, všetci chceme mať domov, v ktorom sa budeme cítiť príjemne a bezpečne. A kým vládzeme, urobíme pre to všetko.

V dnešnej dobe je bývanie síce dostupné, no finančne nákladné. Preto nie je vôbec jednoduché si túto potrebu naplniť. Väčšina z nás sa musí naozaj obracať, aby si mohla dovoliť bývať vo vlastnom či podľa svojich predstáv. Najčastejšie si bývanie potrebujú vyriešiť mladí ľudia, ľudia s nižšími príjmami, ale i seniori, ktorí majú svoje špecifické (aj zdravotné) požiadavky. A pritom práve títo všetci to majú o čosi ťažšie než ľudia v produktívnom veku, ktorých finančné zázemie je stabilizované.

Sme tu pre každého

Je vždy dobré, ak sa môžeme oprieť o pomoc smerujúcu zo strany rodiny alebo o spoľahlivého finančného partnera. Takým je aj Prvá stavebná sporiteľňa. Za takmer štvrť storočia svojho pôsobenia na slovenskom bankovom trhu už pomohla financovať bývanie mnohým ľuďom. A čo je dôležité – nezabúdala pri tom na žiadnu vekovú či príjmovú skupinu.

V osemnástich, aj v starobe

Svoje možnosti na bezhotovostné financovanie bývania si v Prvej stavebnej sporiteľni nájde naozaj každý. Nielen tí, čo predtým sporili, alebo sú tzv. známymi klientmi (zodpovedne splácali, resp. už splatili úver v ktorejkoľvek banke). Úver tu môžu získať aj úplne noví klienti. PSS, a. s., vychádza v ústrety aj tým ľuďom, ktorí nemôžu úver zabezpečiť nehnuteľnosťou. Navyše teraz poskytuje úver bez predošlého sporenia aj klientom vo veku do 68 rokov. Seniori už teda nemusia čakať, kým splnia podmienky na získanie stavebného úveru.

Už od 1,59 % ročne       

Úver s dobou splatnosti 30 rokov môžu klienti získať za mimoriadne priaznivých podmienok. Úroková sadzba od 1,59 % ročne  v kombinácii s 5-ročným fixom pri úvere zabezpečenom nehnuteľnosťou, patrí v súčasnosti k tým najvýhodnejším ponukám na trhu.  Maximálna suma, ktorú si možno požičať, je 170 000 . No manželia či partnerský pár majú výhodu – môžu čerpať úver až do výšky 340 000 . Týmto úverom si klient môže refinancovať aj staršie úvery na bývanie, ktoré má z inej banky a ktoré sú už dnes preňho nevýhodné.

Viac informácií vám poskytnú obchodní zástupcovia PSS, a. s. Ich zoznam nájdete na www.pss.sk, alebo zavolajte na 02/58 55 58 55.

Tip:

Aj bez založenia nehnuteľnosti – úver s výhodnou úrokovou sadzbou

Do 50 000 € - pre klienta sporiaceho v PSS, a. s. (v prípade stavebného úveru je jeho úroková sadzba nielen nízka, ale aj nemenná počas celej doby splácania)

Do 45 000 € - pre klienta, ktorý zodpovedne spláca alebo už splatil úver v PSS, a. s., či v inej banke

Do 15 000 € - pre nového klienta, ktorý doposiaľ nesporil, ani nič nesplácal

Do 7 000 € - úver na zariadenie domácnosti pre nového aj sporiaceho klienta, bez bločkov a faktúr, nízka a garantovaná úroková sadzba

Viac informácií vám poskytnú obchodní zástupcovia PSS, a. s. Ich zoznam nájdete na www.pss.sk

- - Inzercia - -