Dnes je pondelok, 14.október 2019, meniny má: Boris
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Pomoc pre ľudí so sluchovým postihnutím

január 01, 2017 - 09:25
Po tom, ako bratislavská mestská polícia v roku 1998 sprístupnila pre občanov so sluchovým postihnutím faxovú telefonickú linku, ponúka pre občanov s týmto postihnutím aj ďalšie formy komunikácie. Či už prostredníctvom zasielania SMS správ na mobilné telefónne číslo, alebo komunikáciu prostredníctvom elektronickej pošty. Občania so sluchovým postihnutím môžu tieto možnosti využiť vždy, keď sa ocitnú v núdzi a potrebujú pomoc.

„Pre občanov so sluchovým postihnutím máme na operačnom pracovisku k dispozícii mobilnú telefónnu linku 0911/921 700,“ hovorí vrchný komisár Ing.Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície. „Toto číslo je občanom so sluchovým postihnutím k dispozícii nepretržite počas celého dňa. Operačný pracovník  po prijatí SMS správy na jej preverenie vysiela okamžite najbližšiu hliadku. Pre prípadné doplňujúce informácie s oznamovateľom spätne komunikuje formou SMS správ,“ dodáva Ivan Lechner.


Ďalšou formou komunikácie bratislavskej mestskej polície s občanmi so sluchovým postihnutím je aj možnosť komunikácie s operačnými pracovníkmi prostredníctvom elektronickej pošty cez adresu dispecing@mp.bratislava.sk. Vždy je potrebné v správach uvádzať o akú situáciu sa jedná a na ktorých miestach sa odohráva.

- - Inzercia - -