Dnes je piatok, 23.február 2018, meniny má: Roman, Romana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Praktická Slovenka sa stretla so svojimi čitateľmi!

júl 08, 2017 - 17:56
Mesačník Praktická Slovenka dnes popoludní zavítal na Hviezdoslavovo námestie v Bratislave, kde prebiehal 1. ročník kreatívneho festivalu pod názvom KREAFEST.

Cieľom podujatia Kreafest, ktoré pripravil kreatívny Klub Luna spolu s mestskou časťou Staré mesto bolo inšpirovať k tvorbe a podporiť kreatívny potenciál Bratislavčanov a návštevníkov Bratislavy: ,,V zahraničí existuje množstvo rôznych príležitostí, kde sa ľudia stretnú a tvoria spoločne alebo sa inšpirujú a zdalo sa mi, že Bratislava má taktiež veľký kreatívny potenciál. Preto prišla myšlienka zorganizovať tento festival, ktorý priniesol inšpiráciu od rôznych vystavovateľov, ľudia si tu mohli vyskúšať celé spektrum rôznych techník a tvoriť,” prezradila nám Lívia Osvaldová, riaditeľka klubu Luna, ktorá sama tvorí najmä výrobky zo sviečok a skla.

Krásneho podujatia sa zúčastnila aj šéfredaktorka mesačníka Praktická Slovenka Daniela Vidová, vďaka ktorej návštevníci mohli nabrať inšpiráciu na tvorbu originálnych vecičiek: ,,Ukázali sme ľuďom pár kreatívnych tipov, ako pracovať s recyklovaným materiálom, aby sa na vec, ktorú by možno inokedy vyhodili vedeli pozrieť aj druhým plánom a vdýchli jej nový život, nové využitie,” prezradila. V stánku Praktickej Slovenky sme mali možnosť vidieť krásne šperkovnice, stojany na perá či ceruzky vyrobené z konzerv, kufríky pre deti, na ktorých výrobu využila kartón, flakón, vrchnáky, zvyšky tapiet alebo vzorkovníky.

Na úspešnom prvom ročníku Kreafestu, kde sa tentokrát predstavilo celkovo 20 vystavovateľov sme si mohli vyskúšať quilling, kawasaki, tkanie na kartóne, plstenie, paličkovanie, korálkovanie, výrobky z dreva a poverpolu. Samozrejme, nechýbal ani kultúrny program, módne prehliadky a tiež tvorivý program pre deti.  ,,Určite v tomto podujatí chceme pokračovať a možno urobíme aj letnú a zimnú časť, myslíme si, že je pekné, ak si ľudia môžu niečo vyrobiť a ak si domov odnesú vlastne vyrobený darček,” uzavrela organizátorka podujatia a riaditeľka kreatívneho klubu Luna Lívia Osvaldová.

ona.jpg

Foto: 
Peter Meszaros
Lívia Osvaldová, riaditeľka klubu Luna

- - Inzercia - -