Dnes je piatok, 24.máj 2019, meniny má: Ela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petržalská knižnica pripravuje v septembri podujatia pre prvákov

september 09, 2017 - 18:26
Podujatia pre prvákov, burza kníh i rozprávanie o motivačných knihách sú súčasťou podujatí, ktoré na september pre svojich návštevníkov pripravuje petržalská miestna knižnica.

Akcia s názvom Zoznámte sa, kniha je pre prvákov, ktorých pasujú za čitateľov knižnice. Podujatie organizujú od začiatku septembra a záujemcovia si ho môžu dohodnúť na pobočke knižnice. Organizujú ho na pobočkách Dudova, Furdekova, Prokofievova, Turnianska a Vavilovova. Knižnica o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke.

V rámci akcie s názvom Podporujeme Deň dobrovoľníctva pripravuje knižnica burzu kníh. Ľudia si budú môcť zadarmo vybrať knihy, ktoré im urobia radosť. Podujatie bude v stredu 13. septembra od 9:00 do 12:00 v Onkologickom ústave sv. Alžbety na Heydukovej ulici. Rozprávanie o inšpiratívnych a motivačných knihách bude vo štvrtok 14. septembra predpoludním na pobočke knižnice na Prokofievovej ulici.

Do soboty 16. septembra trvá v knižniciach tematický dvojtýždeň s názvom A už zase škola. Pre žiakov pripravili knihy s témou škola, venovať sa chcú aj prvákom. Poradia im, ako zvládať školský život, čo všetko je dobré vedieť pri nástupe do školy, súčasťou bude aj rozprávanie o školských časoch.

Miestna knižnica Petržalka je rozpočtová organizácia mestskej časti. Má desať pobočiek, z toho päť so zameraním na detského čitateľa a mládež, štyri pobočky pre dospelých a jednu špecializovanú pobočku s odbornou, umenovednou a cudzojazyčnou literatúrou.

- - Inzercia - -