Dnes je streda, 12.december 2018, meniny má: Otília
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Aktivity hlavného mesta v súvislosti s pochodom „Postavme sa za slušné Slovensko“

marec 09, 2018 - 14:58
Hlavné mesto v súvislosti s dnešným pochodom „Postavme sa za slušné Slovensko“ v Bratislave pripravilo na základe pokynu primátora Iva Nesrovnala viaceré opatrenia a aktivity, cieľom ktorých je pomôcť organizátorom zabezpečiť pokojný a bezproblémový priebeh zhromaždenia na ktorom sa očakáva masívna účasť občanov.

Dopravný podnik Bratislava bude operatívne odkláňať premávku autobusov, trolejbusov a električiek z dotknutých úsekov a na určitých úsekoch zabezpečí náhradnú dopravu, ktorú budú môcť cestujúci využiť. Okrem toho posilní počas pochodu hliadky dispečingu, ktorý bude na vzniknutú dopravnú situáciu operatívne reagovať v spolupráci s políciou. Podrobnejšie informácie  nájdu cestujúci na stránkach Dopravného podniku http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/operativny-odklon-premavky-mhd-pocas-pochodu/

Mestská polícia posilní počas pochodu výkon poriadkovej služby. Zároveň prijala viaceré opatrenia, ktoré bude realizovať v spolupráci s Policajným zborom SR v záujme zabezpečenia verejného poriadku a bezpečnosti.  

Hlavné mesto bude zároveň v priestoroch pred Starou tržnicou podávať pre účastníkov pochodu občerstvenie vo forme čaju.  

Medzi ďalšie opatrenia hlavného mesta patrí rozmiestnenie mobilných toaliet na Námestí SNP, ako aj zabezpečenie mimoriadnej kapacity pracovníkov, ktorí budú upratovať námestie po skončení zhromaždenia.  

- - Inzercia - -