Dnes je streda, 12.december 2018, meniny má: Otília
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Ružinove sa v marci uskutoční workshop pre uchádzačov o grant

marec 12, 2018 - 10:02
Všetko o grantoch ľuďom vysvetlia členovia grantovej komisie.

 V bratislavskej mestskej časti Ružinov sa v marci uskutoční workshop o grantoch pre tých, ktorí sa o ne chcú tento rok uchádzať. Ako informovala hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová, ako napísať atraktívny projekt, aké sú jeho povinné prílohy, na čo si dať pozor, ako správne projekt podať a ako urobiť po jeho vykonaní aj vyúčtovanie, sa ľudia dozvedia v pondelok 19. marca o 17:00 vo veľkej zasadačke ružinovského miestneho úradu. Všetko potrebné uchádzačom o grant vysvetlia členovia grantovej komisie.

O grant z Ružinova sa možno uchádzať do 3. apríla. Žiadosti s vypracovaným projektom majú podnikatelia a právnické osoby, ktoré sídlia v Ružinove alebo tu vykonávajú činnosť, odovzdať na ružinovský miestny úrad. Na zlepšenie komunitného života v Ružinove možno získať od mestskej časti od 500 do 5 000 eur. Všetky informácie o podmienkach grantového programu sú na internetovej stránke mestskej časti www.ruzinov.sk.

Projekty, ktoré sa budú uchádzať o grant, musia byť z oblasti kultúrno - spoločenských aktivít, vzdelávania, telovýchovy, športu a mládeže, sociálnej oblasti, ochrany a tvorby životného prostredia alebo rozvoja komunitného života. Medzi priority grantovej výzvy na rok 2018 patrí sociálna oblasť s hlavnou témou podpora a skvalitnenie sociálnych služieb a oblasť kultúrno-spoločenských aktivít s hlavnou témou rozvoj kultúrneho potenciálu kumulovaného na území Ružinova.

O tom, ktoré projekty Ružinov finančne podporí, rozhodnú poslanci miestneho zastupiteľstva na základe odporúčaní grantovej komisie. Tento rok je na granty a dotácie vyčlenených viac ako 190-tisíc eur.

Ilustračná foto: pixabay.com

- - Inzercia - -