Dnes je utorok, 19.marec 2019, meniny má: Jozef
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sisa Sklovská sa pripravuje na postavu Márie Terézie

máj 15, 2018 - 11:17
Po veľkom úspechu muzikálu MADAME DE POMPADOUR so Sisou Sklovskou v hlavnej úlohe, na domácej scéne ale aj v zahraničí sa skončí muzikálový život jednej z najznámejších kurtizán sveta, ktorá ovplyvňovala chod francúzskych dejín v 18. storočí, inteligentnej, krásnej ženy, ktorú mnohí obdivovali aj nenávideli.

Premiéra muzikálu Madame de Pompadour bola v Divadle Nová scéna 12.2.2016, autorsky sa pod predstavenie podpísala trojica Martin Kákoš, Ľubo Horňák a Marián Brezáni. V scéne Paľa Andraška a výpravných kostýmoch Ľudmily Várossovej sa predstavili Š.Skrúcaný, Jozef Vajda, Lucia Vráblicová, Patrik Vyskočil, Juraj Slezák, Karol Čálik, Karin Olasová a ďalší. Choreografiu mal na starosti Jaroslav Moravčík.

Hlavnú úlohu slávnej kurtizány šili priamo na telo Sisy Sklovskej

„Je to ďalšia legendárna postava ženy, kde bolo čo hrať. Madame de Pompadour bola vzdelaná žena, biznismenka, tvorila módu, milovala divadlo a keďže bola oficiálnou milenkou kráľa, mala obrovskú moc, dokonca aj v parlamente. V tejto postave som sa opäť našla a opäť aj v hudbe. Už teraz viem, že mi táto postava femme fatale bude chýbať. Teší ma, že o muzikál bol záujem ako doma, tak aj v zahraničí. V Južnej Kórei v Daegu na najväčšom medzinárodnom muzikálovom festivale na svete sme za tento muzikál dostali hneď tri ocenenia – najlepší muzikál, najlepší herec vo vedľajšej postave – Ján Mistrík a mne sa na tomto festivale podarilo získať už po druhýkrát /prvé ocenenie bolo za postavu Mata Hari v rovnomennom muzikáli/ najvyššie ocenenie – najlepšia herečka v hlavnej role. Ale ako to už býva, keď sa niečo končí, iné, nové sa začína. A tak už vzniká ďalší pôvodný slovenský muzikál MÁRIA TERÉZIA v oveľa modernejšom kabáte po všetkých stránkach. Veľmi sa teším na ďalšiu femme fatal, do ktorej sa budem vžívať pod vedením staro-nového tvorivého tímu,“ hovorí Sisa.

Nový muzikál MÁRIA TERÉZIA  bude mať premiéru 22. marca 2019 v Divadle Nová scéna a podpísaný pod ním bude tvorivý tím Dodo Gombár, Ľubo Horňák a Marián Brezáni.

Uzavrie tak muzikálovú trilógiu o osudových ženách – MATA HARI, MADAME DE POMPADOUR a MÁRIA TERÉZIA.

- - Inzercia - -