Dnes je streda, 24.júl 2019, meniny má: Vladimír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zúfalá Miriam: Môže byť zlý sex dôvodom na rozchod?

august 13, 2018 - 21:54
Myslím si, že sex je vo vzťahu dôležitý, no určite by som ho nestavala na piedestál. Zrejme intímne nezhody prispejú k tomu, že čoskoro rozšírim rady slobodných žien.

Jaro je mojou druhou vážnou známosťou. Bývame tiež v spoločnej domácnosti. V našom vzťahu malo všetko svoj čas, lepšie povedané postupnosť. Aj s prvým milovaním sme čakali pomerne dlho – došlo k nemu až po piatich mesiacoch randenia. Bola som šťastná. Jarko bol skvelý partner. Pozorný, nápomocný, vtipný, galantný, so všetkým mi ochotne a rád pomohol, za každých okolností som sa na neho mohla spoľahnúť. V živote by mi nenapadlo, že milovanie, na ktoré sme sa obaja tešili, bude tým pomyselným kameňom úrazu, ktorý nás napokon rozdelí.

Možno sa práve v tejto chvíli pýtate, kde sme „narazili“. Odpoveď je jednoduchá. On chce sex. Rýchly, tvrdý, živočíšny. Ja túžim po nežnostiach a milovaní. Výsledkom je absolútny chaos, nekompatibilita, rozdielne predstavy a v závere totálna frustrácia. Ak si myslíte, že som to veľmi rýchlo vzdala, vyvediem vás z omylu. Niekoľkokrát som sa snažila prekvapiť partnera romantikou, večerou a dobrým vínkom. Navodiť intímnu atmosféru, napustiť vaňu, pustiť príjemnú hudbu. Skrátka urobiť všetky tie veci, ktoré vídať vo filmoch, a ktoré v partneroch vzbudia túžbu po nežnostiach aj keby nechceli. S Jarom to však ani nepohlo. Sex skončil presne podľa jeho scenára. Tvrdo, bez kúska citu, rýchlo, neosobne. Preto sa čoraz častejšie sama seba pýtam: „Môže sa sexuálna nespokojnosť podpísať pod koniec inak bezproblémového vzťahu? Je dôležitosť fyzickej náklonnosti a neutíchajúcej sexuálnej túžby vo vzťahu preceňovaná?“

V našej domácnosti to aktuálne vyzerá tak, že som intímnosti prestala iniciovať. Radšej nemať žiadny sex než taký, po ktorom ostávam iba ak smutná. A Jaro? Tomu to očividne neprekáža. Radšej si zahrá hru, pozrie film alebo napíše kamarátom na sociálnej sieti. Som smutná a neustále sa trápim myšlienkami, či vo vzťahu zotrvať. Dokáže sa človek naprogramovať spôsobom, že mu sex jednoducho nebude chýbať? Alebo s Jarom k sebe nepatríme a tento fakt by som mala čo najskôr prijať? Ak ste si s niekým súdení, obety podobného druhu by predsa mali byť iba ak zlým snom ... alebo sa mýlim?

Čitateľka Miriam (33)

- - Inzercia - -