Dnes je pondelok, 06.júl 2020, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Tanečnica Lotta Love: Odtajnila pre nás umenie BURLESQUE!

jún 05, 2019 - 18:00
Decentné vystúpenie, v ktorom paradoxne nechýba nahota, prvky zvádzania, poriadna dávka sex-appealu a ženskej rafinovanosti. Presne týmito slovami možno opísať šou, vo svete známu ako burlesque.

A práve o nej sme sa porozprávali s tou najpovolanejšou ... charizmatickou kráskou s umeleckým menom Lotta Love.

Ak by ste sa mali predstaviť čitateľom, ktorí o vás doposiaľ nepočuli, aké slová by ste zvolili?

Som Lotta Love, zakladateľka Bratislava Burlesque. Tomuto umeniu sa venujem od roku 2013, pôsobím ako burlesque performerka, producentka a učiteľka. Zaujímam sa tiež o vzťahy, sex, ľudské telo a umenie nahoty.

Prečo práve burlesque a nie povedzme latino, kizomba či iný sexi tanec?

Burlesque nie je tanečný štýl. Spája rôzne performatívne umenia a jeho veľkou súčasťou je odhaľovanie sa. Ponúka tiež možnosť nahliadnuť do úplne iného, magického sveta. Pracuje so sexuálnou energiou a vtipom. To všetko sú dôvody, pre ktoré ma burlesque uchvátil.

Ako vidíte potenciál burlesque na Slovensku v najbližších rokoch? Ak by ste mali porovnať záujem oň v porovnaní s minulými rokmi, narastá?

Naša komunita rastie každým rokom. Tešíme sa záujmu publika a veríme, že zotrvá aj v budúcnosti. Potenciál je obrovský. :-)

Vy sama vystupujete sólo alebo v rámci určitej skupiny?

Vystupujem sólovo i v rámci tria s názvom The Risqué Reveals.

Koľko členiek má aktuálne vaša zostava?

Momentálne u nás pôsobí okolo 10 aktívnych burlesque performeriek.

Aký je zásadný rozdiel medzi burlesque a striptízom? To je otázka, s ktorou sa stretávate určite často. No sú pri burlesque povedzme vekové či váhové obmedzenia?

V burlesque nie je podstatné, že sa performerka odhalí, ale ako sa odhalí. Je teda dôležitý dôvod a cesta tohto aktu. V burlesque show taktiež nenájdete celkovú nahotu, predstavenia tohto typu ponúkajú celovečerný zážitok nielen pre pánov, ale aj dámy či páry s úžasnou atmosférou. Burlesque je pre všetkých, nezáleží na pohlaví, sexuálnej preferencii a rozmeroch. Existuje jediné, a to vekové obmedzenie, 18+.

Burlesque je rozšírený po celom svete. Líši sa jeho prevedenie v jednotlivých krajinách?

Áno líši, Európa napríklad pracuje viac s abstrakciou a Amerika zas viac používa akrobaciu.

Je pre vás burlesque „iba“ zábavou alebo aj životným poslaním a prácou?

Rozhodne je pre mňa poslaním.

Stretávate sa s určitými predsudkami ľudí?

Áno, takmer neustále. Nie každému sa to samozrejme páči, čo je úplne v poriadku. Každý má predsa svoje hranice a vkus.

Tu by sme mohli ľuďom poradiť azda jediné – prísť sa pozrieť na vlastné oči. Už v júni vystúpite spolu so známym big bandom Swingless Jazz Ensemble v Bratislave. Ako vôbec prišlo k tomuto spojeniu / nápadu?

Bola to úplná náhoda, avšak myslím si, že v konečnom dôsledku ide o dokonalé spojenie. Taká show u nás nemá obdoby a tvrdím, že sa oplatí ju zažiť. Živá hudbu v tomto rozmere v spojení s burlesque show je niečo jedinečné.

Koľko trvá proces tvorby vašich vystúpení a čo Vás pri vymýšľaní najviac inšpiruje?

Niekedy ide o pár minút, niekedy pár hodín, ale aj rokov. Záleží od náročnosti a témy, niekedy to ozaj nejde ľahko. Mňa najviac inšpirujú moje vlastné emócie a hudba.

Kam najďalej ste sa vďaka burlesque dostali?

Najďalej som mala možnosť vystupovať na New York Burlesque Festival. Bola to pre mňa obrovská česť.

Skúste vymenovať aspoň tri dôvody, pre ktoré sa s burlesque určite oplatí začať.

Bratislava Burlesque Academy ponúka ženám bezpečný priestor na vytvorenie pozitívneho vzťahu k svojmu telu, taktiež na prácu so sebavedomím, na rozvoj ich sexuality a na slobodnú tvorbu.

Ako možno využiť tento tanec v partnerskom živote? Nežiarli na Vás partner, keď sa v zvodných kostýmoch predvádzate pred inými mužmi?

V partnerskom živote sa dá burlesque využiť ako nový vnem, okorenenie. Každý vzťah potrebuje neustále nasávať niečo nové a burlesque je jedna z možností. Môj partner má veľké sebavedomie a v našom vzťahu panuje dôvera, čo sú dve základné ingrediencie na vzťah bez žiarlivosti.

Čo je pri burlesque, z pohľadu atraktivity jeho prevedenia, najdôležitejšie? Sú to tanečné schopnosti ženy? Nefalšované sebavedomie či krásne krivky?

Najdôležitejšia je charizma a originalita.

A záverom: Ak sme práve namotivovali naše čitateľky a chceli by vyskúšať niečo nové, aký je ďalší postup? Kam sa majú obrátiť, prípadne chystáte konkurzy?

Môžu sa mi ozvať napríklad online, nájdu ma pod mojim menom Lotta Love. Budem sa tešiť na podnety.

Burlesque tanečnica zo zoskupenia The Risqué Reveals, krásna  Miss Tiq:

Aj takto vyzerá šou v podaní krásnej tanečnice Lotta Love:

Bratislava Burlesque

Zdroj foto: Facebook Lotta Love / Archív, Michal Jakubec, Viktória AKbáriová

- - Inzercia - -