Dnes je pondelok, 25.máj 2020, meniny má: Urban
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Predajne potravín budú v nedeľu zatvorené, nosenie rúšok mimo domácnosti povinné

marec 24, 2020 - 12:11
Predajne potravín budú v nedeľu zatvorené, nosenie rúšok mimo domácnosti povinné. Vláda tiež predloží zmenu zákona, aby štátne inštitúcie, v záujme ochrany verejného zdravia, mohli využívať lokalizačné dáta mobilných operátorov. Vďaka tomu bude možné sledovať pohyb ľudí, ktorí majú dodržiavať povinnú karanténu. Počet pozitívnych prípadov je 204, z toho v Bratislave 98.

Vláda po zasadnutí Ústredného krízového štábu plánuje zatvoriť všetky predajne, ktoré dostali v uplynulých dňoch výnimku a boli otvorené ako potraviny, mäsiarstva, predajcovia tlače, drogérie, krmív pre zvieratá atď., a to každú nedeľu pre účely sanitárneho dňa. 

„Chceme dať ľudom, ktorí uplynulé dni robili na maximum, ako napríklad predavači v obchodoch, vydýchnuť. Preto zavedieme zatvorenie predajní v nedeľu. 

Dôchodcovia budú mať na nákup potravín v obchodoch vyčlenený čas v každom dni od 9:00 do 12:00 okrem nedele, kedy budú obchody zatvorené. „Teraz musíme chrániť prioritne ľudí nad 65 rokov. Možno niekto mohol povedať, že nechajme to na obchodné reťazce, no bol by v tom chaos. Okrem otváracích hodín pre dôchodcov v obchodoch. Obchodné reťazce prijímajú aj ďalšie opatrenia. Svojich zamestnancov chránia ochranným plexisklom, upozorňujú na dodržiavanie odstupu.    

- - Inzercia - -