Dnes je pondelok, 25.máj 2020, meniny má: Urban
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Rebelka Kesha: Ako to pokračuje s jej najväčším škandálom?

marec 29, 2020 - 18:00
Znásilnili ju? Speváčka Kesha je známa divožienka, ktorej kariéra je prešpikovaná bizarnosťami. Pila vlastný moč, bola v psychiatrickej liečebni a v čase svetovej pandémie začala opäť šíriť informácie o jej znásilnení.

Bola, alebo nebola Kesha znásilnená svojím producentom? Svet je rozdelený na dva tábory, Keshe však vyjadrujú podporu aj známi kolegovia. Taylor Swift jej dokonca na súdne trovy poskytla štvrť milióna dolárov. Twitter je plný odkazov od Lady Gaga, ktorá vraj žasne nad tým, že Kesha sa rozhodla verejne bojovať.

Vraj takmer zomrela

Pozrime sa teda na celý prípad. Kariéra známej rebelky totiž pravdepodobne neodštartovala len na základe jej speváckych schopností. Na výslnie sa údajne prebojovala nedobrovoľným sexom. Znásilnená vraj bola ešte pred rokom 2009, keď nebola populárna. Vtedy jej na výslnie pomáhal producent Dr.Luke, ktorý bral sex ako súčasť odmeny za svoje služby. Okrem toho ju vraj aj urážal a využíval, takže Kesha skončila ako anorektička v liečebni. Tam v rámci skupinovej terapie prvýkrát prehovorila o celej kauze a keď sa vrátila na scénu, podala na producenta žalobu. Dr.Luke sa bránil, že ide o sériu lživých a absurdných prehlásení, ktorými sa Kesha spolu s matkou, takisto speváčkou, snažia upútať na seba pozornosť.

Keshina mama svet okamžite informovala prostredníctvom sociálnych sietí. Tvrdila, že producent sa smial s Keshinej hmotnosti, nútil ju brať drogy a strkať si prsty do krku. „Schudla preto tak drasticky, že takmer zomrela. Doktori mi povedali, že jej krvný tlak a hladina sodíka v krvi boli také nízke, aké doteraz namerali len u pacientov, ktorí prekonali srdcový infarkt alebo mŕtvicu. Tvrdili, že je zázrak, že ešte nezomrela na javisku,” vyjadrila sa ďalej speváčkina mama, ktorá napokon skončila v tej istej liečebni, pretože vraj nezvládala rodinný i pracovný stres.

Iba špekulácia?

Celá dráma má veľmi zvláštny priebeh. Kesha totiž celkom na začiatku procesu žalobu stiahla a tvrdila, že sa žiadne znásilnenie nestalo. Teraz hovorí, že to bolo zo strachu. Vraj sa bála o svoj život a o celú rodinu, pretože tlak z druhej strany bol neskutočný. Potom sa k celej afére pribalili aj ďalšie fakty, Kesha totiž chcela súdnou cestou dosiahnuť najmä to, aby bola oslobodená od svojej zmluvy, ktorú má s nahrávacou spoločnosťou. Vraj s producentom ktorý ju znásilnil, nemôže logicky pokračovať pri ďalšej tvorbe.

V štúdiu sa totiž malo bežne stávať, že Dr.Luke  ju nadrogoval a sexuálne zneužíval. A tu sa to trochu komplikuje, pretože nie sú nijaké dôkazy, svedkovia či hodnoverné lekárske správy. Takže sa zároveň objavili aj dohady, že Kesha sa takýmto spôsobom snaží vyvliecť zo svojej nahrávacej zmluvy a chce niekde inde podpísať výhodnejšiu.  Odvolať sa môže, no ďalší prípadný proces sa môže opäť ťahať roky, čo by jej kariére nepomohlo. A navyše, nemá ani dostatok prostriedkov, pričom sa nepredpokladá, že Taylor Swift by jej súdne ťahanice dotovala donekonečna.

- - Inzercia - -