Dnes je pondelok, 06.júl 2020, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Banská Bystrica v pondelok 1. júna sprístupní infocentrá, Hodinovú vežu a spustí fontány

jún 01, 2020 - 10:00
Hodinová veža, Robotnícky dom a informačné centrá sprístupnia v meste pod Urpínom v pondelok 1. júna. S prichádzajúcou letnou sezónou vytryskne v prvý júnový deň aj päť fontán a vyznávači cykloturistiky budú môcť opäť využiť požičovňu elektrobicyklov.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Zdenka Marhefková, pre najmenších obyvateľov pripravilo mesto divadelné predstavenie Danka a Janka, ktoré sa uskutoční v priestoroch Robotníckeho domu za prísnych hygienických opatrení v dvoch turnusoch s nutnou rezerváciou.

Najnavštevovanejšia pamiatka

Hodinová veža, ktorú cestovateľský portál Tripadvisor vyhlásil tri roky po sebe od roku 2017 za najnavštevovanejšiu pamiatku Banskej Bystrice, bude v pondelok sprístupnená bezplatne. V minulom roku vyšlo po 101 schodoch obdivovať panorámu mesta z vtáčej perspektívy 15 157 návštevníkov.

S prvým júnom ožijú aj fontány, ktoré za posledné dni prešli čistením, kontrolou funkčnosti systému a napustením. „V prípade priaznivého počasia vytryskne fontána na Námestí SNP o 17:00 v sprievode krátkej žonglérskej šou a hudby z reproduktorov. Opätovne spustíme aj fontány v Národnej ulici, pri Barbakane, pred mestským úradom a na Námestí slobody. Napriek tomu, že ešte stále platí niekoľko vládnych nariadení, verím, že Banskobystričania využijú plejádu aktivít, ktoré pre nich pripravujeme nielen v tento deň, ale aj počas celého leta,“ uviedol primátor Ján Nosko.

Ďalšie otvorenia jednotlivých subjektov

Samospráva otvorí aj Informačné centrum na Radnici na Námestí SNP a Turisticko-informačné centrum, ktoré sa nachádza v priestoroch autobusovej stanice. Opäť dostupná bude aj požičovňa odpružených horských elektrobicyklov.

Bicykle sú k dispozícii v štyroch veľkostiach s možnosťou zapožičať si aj cyklistickú prilbu, lekárničku, držiak na mobil či iné príslušenstvo.

- - Inzercia - -