Dnes je utorok, 25.február 2020, meniny má: Frederik, Frederika
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Deti a biopotraviny

máj 31, 2011 - 13:55
Biopotraviny a ekologické poľnohospodárstvo si z roka na rok získavajú na celom svete čoraz viac priaznivcov. Na Slovensku však stále hovoríme o „hŕstke labužníkov”, najmä preto, že biopotraviny sú u nás ešte pomerne novým trendom.

V neďalekom Nemecku je však pojem BIO zakorenený už niekoľko desiatok rokov a tomu zodpovedá aj vysoká obľúbenosť týchto potravín. Silnou skupinou sú predovšetkým matky, ktoré chcú pre svoje deti prvotriednu kvalitu. A práve výrobcovia zameraní na produkty pre deti si  uvedomujú túto ich motiváciu. Je prirodzené, že matky chcú dať svojim deťom to najlepšie, teda stravu, ktorá neobsahuje pesticídy, umelé hnojivá či antibiotiká. Dôležitým faktorom pri výbere potravín pre deti je dôveryhodnosť dodávateľov a kvalita samotných výrobkov. Muž, ktorého meno je neoddeliteľne spojené s deťmi a ich výživou, je Claus Hipp.  

Prvotriedna kvalita pre deti
Detské výživy však nekonzumujú iba deti. Až štvrtina matiek priznáva, že si občas rady dajú detskú výživu svojho dieťatka. Fľaštičiek s detskou výživou sa ročne vyrobí až 400 miliónov a konzumujú ju deti vo viac ako 50 krajinách. „Keď sa rozhodnete podnikať v niečom tak prísne stráženom, ako je detská výživa, nemôžete nič nechať na náhodu a predovšetkým nesmiete nič podceniť. Kvalita je na prvom mieste. A keď hovorím kvalita, myslím tým osvedčená kvalita. Päťdesiatimi rokmi skúseností osvedčená kvalita. Inými slovami dôveryhodnosť,“ hovorí Claus Hipp.

Nielen prázdne sľuby

„Neexistuje pre nás nič dôležitejšie ako zdravie a blaho našich detí. Tak to vždy bolo a zostane to tak aj naďalej. Za to ručím svojím menom,“ dodáva a potvrdením jeho slov sú činy. Všetky produkty z jeho závodu prechádzajú zložitým systémom kontrol a certifikácií všetkých surovín, z ktorých sa detská výživa vyrába. Kým sa biosuroviny dostanú do fľaštičiek, ovocie, hrášok a dokonca aj ryža sú ešte raz ručne preberané. Cieľom je zabezpečenie najvyššej možnej kvality výrobkov. „Obsah každej fľaštičky podlieha bezpečnostnému systému testovania kvality zahrnujúcemu až 260 rôznych kontrol, od kvality pôdy cez analýzu surovín až po konečné produkty. Samozrejme, všetkých našich dodávateľov kontrolujeme už pri zbere ovocia a zeleniny. Keď naše laboratórium objaví nejakú substanciu, ktorá tam nepatrí, potom tieto suroviny už ďalej nespracúvame“ vysvetľuje Claus Hipp. Do bioproduktov musia byť spracúvané len suroviny, ktoré neobsahujú žiadne škodliviny. V praxi to znamená, že je testovaných až 850 rôznych látok, ktoré podliehajú kontrole. Matky si tak môžu byť isté, že svojim deťom dávajú skutočne prvotriednu kvalitu.

Autor: RED.
Foto: Isifa

Navždy štíhle (bez hladovania)
Schudnite zdravo so špaldou!
Špalda sa vracia

- - Inzercia - -