Dnes je utorok, 21.máj 2019, meniny má: Zina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rastúci záhradný stôl

jún 21, 2012 - 15:21
Príjemnou zmenou na vašej terase, alebo v záhrade môže byť stôl, ktorý sa bude vplyvom ročných období meniť. Sedenie vám spríjemnia živé rastlinky, zasadené priamo do stola.

 

Materiál:
Starý záhradný drevený stôl
Priamočiara píla
Ceruzka
Pravítko
2 podlhovasté kvetináče
Rôzne druhy tráv, alebo kvetov
Hlina a Keramzit
Biela univerzálna farba (napr. Slovakryl Profi Mat)
Čierna tónovacia farba (napr. Kolorka)Postup:

1. v strede stola narysujeme čiary podľa obvodu kvetináčov. Ak má stôl užšie latky, tak ako ten náš, bude kvetináč presahovať až cez tri laty.
2. priamočiarou pílkou vypílime požadovaný tvar a skúsime, či sa nám tam kvetináč udrží.


3. do bielej farby pridáme trochu čiernej farby a stôl vymaľujeme na sivo. Keďže spodná farba bol tiež akrylátová a nelúpala sa, nemuseli sme stôl brúsiť, stačilo ho pred maľovaním len očistiť.
4. Vymaľovať môžeme aj stoličky, napr. bielou farbou a môžeme trochu nechať presvitať spodnú tmavosivú farbu.5. na dno kvetináčov nasypeme keramzit, ktorý bude v kvetináčoch udržovať vlhkosť

6. vložíme rastliny a zasypeme ich hlinou. Kvetináče môžeme tiež vymaľovať tou istou farbou ako stôl, alebo necháme v pôvodnej farbe. Vložíme ich do vypílených otvorov v stole.
Náš tip:
Do stola zasaďte rastlinky, ktoré nenarastú príliš vysoko. Mohli by vám pri sedení prekážať vo výhľade. My sme vyskúšali nizkorastúce okrasné trávy.
Cenník:
Kvetináče- 2,20 EUR
Okrasné rastliny 6ks- 12 EUR
Keramzit- 1 EUR 
Biela farba- 4,80 EUR
Čierna tónovacia farba- 1 EUR
Spolu- 21 EUR 
Autor: Jana Ardanová
Foto: Autorka

- - Inzercia - -