Dnes je nedeľa, 26.január 2020, meniny má: Tamara
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

2 rozvody 3 svadby

apríl 21, 2011 - 10:44
Hudobníčka Lucie Bílá (45) je iba od roku 2009 druhý krát rozvedená a už jej po rozume behá ďalšia svadba. Priateľa Petra Makovičku (34) v spoločnosti dokonca začala predstavovať ako svojho muža. Nájde pri ňom konečne lásku svojho života?
Aj keď sa speváčka v láske už viac krát popálila, stále je presvedčená o tom, že svadbe sa brániť netreba ani vtedy, keď je to v poradí už po tretí krát. „Jedným ohromným mužom som sa nechala prehovoriť, aby som to skúsila,“ naznačila Bílá nepriamo iba pred pár dňami skutočnosť, že so súčasným partnerom Petrom sa chce znovu postaviť pred oltár. Niekomu sa preto môže zdať, že Lucka je jednoducho nepoučiteľná. Ona však podľa vlastných slov iba neprestáva veriť, že nájde svoje životné šťastie.

Do tretice všetko dobré
Uznávaná muzikálová herečka je okrem svojho speváckeho talentu preslávená tiež nešťastím v láske. Teda aspoň tak jej nevydarené vzťahy pôsobia navonok. Samotná brunetka je ale presvedčená o tom, že patrí medzi šťastných ľudí už len preto, že jej bolo dopriate skutočnú lásku zažiť. A nie raz. Jej životom prešli viacerí muži a dovedna piatich z nich považuje za svojich osudových. Aj keď v mladosti predpokladala, že po vzore vlastných rodičov zostarne po boku jediného chlapa, doterajšie skúsenosti vôbec neľutuje. „Nikdy som netušila, že to takto budem mať, že do manželstva nevstúpim len raz. Vieru v partnerstvo som však nestratila,“ teší sa zo života osudom skúšaná Lucie, ktorej sa rola nevesty zjavne zapáčila. Či ale sobáš prebehne už v najbližších mesiacoch, zas tak horlivo nerieši. „Keď svojho partnera predstavujem, automaticky o ňom hovorím ako o svojom mužovi. Nebála by som sa ísť do svadby tretí krát, ale neponáhľam sa,“ bez okolkov priznala matka dospievajúceho Filipa (16), ktorá si s budúcim manželom Petrom najviac vychutnáva pokojný život za múrmi domova. „Hodnotiť vzťah, ktorý trvá rok, je predčasné. Je to verejné len chvíľu a o žiadnu medializáciu nestojím. Keď tak, maximálne spolu zájdeme na Slávika. Ja už chcem len pokoj a parťáka do života,“ vyhlásila rázne Bílá, ktorá minulý týždeň oslávila štyridsiate piate narodeniny.

Na týchto myslí dodnes...
Umelkyňa, pôvodným menom Hana Zaňáková, v súčastnosti sústredí všetku svoju pozornosť a city k donedávna ešte mediálne neznámemu prevádzkarovi Petrovi, s ktorým žije v spoločnej domácnosti niečo vyše roka. Aj napriek šťastnému vzťahu ale stále nezabúda na staré lásky, z ktorých sa časom stali jedny z jej najbližších priateľov. „Netvrdím, že to bolo úplne jednoduché, ale stálo to za to zvládnuť ten záver. Takisto rozchod s Petrom Kratochvílom (60), ktorý je vzácny, múdry človek, a nielen preto, že je otec môjho dieťaťa a máme spoločné divadlo. Je to jeden z ľudí, s ktorými dodnes konzultujem svoje kroky,“ nešetrí milými slovami na adresu bohatého podnikateľa, ktorý ju opustil pre mladšiu milenku. Pred oltár sa preto s otcom svojho jediného dieťaťa postaviť nestihla. Po bolestnom rozchode s majetným Kratochvílom sa dala Lucka dokopy s ďalším podnikateľom, Radkom Pokorným, ktorý ju už po pár mesiacoch požiadal o ruku. Láska ale nevydržala ani jeden rok a tak si napokon išiel každý vlastnou cestou. Až v roku 2002 sa Bílá po prvý krát postavila pred oltár a to s muzikantom Stanislavom Penkom. Tak rýchlo, ako city týchto dvoch ľudí splynuli, ale aj ich vzájomná náklonnosť vyprchala. Už pol roka po honosnom obrade bola na súde podaná žiadosť o rozvod. V roku 2006 sa rodáčka z dedinky Otvovice prekvapivo vydala po druhýkrát. Jej manželom sa stal o štrnásť rokov mladší Václav Bárta, s ktorým dodnes spolupracuje v divadle. „Povedzme môj posledný manžel. Ten vzťah vyšumel do priateľstva a vzájomnej úcty. Je to človek, ktorý keď má nejaký problém, príde najprv za mnou, aby ho prebral. Prečo zahadzovať takéto vzťahy? A čas, ktorý sme im venovali? Veď to bolo päť rokov!,“ pozerá sa na svoje posledné manželstvo tmavovláska, ktorá láske podriaďuje prakticky celá svoj život. „Srdce som už síce mala zlomené veľakrát, ale má hojivú schopnosť a opäť je pripravené na ďalší príbeh. Nevnímam to tak, že sa mi to toľkokrát nepodarilo. Podarilo, len tie konce prišli trochu rýchlejšie. Mám za sebou kus nesmierne hodnotného, farebného života,“ uzavrela Lucie Bílá, ktorá sa možno už tento rok stane pani Makovičkovou.

Autor: VERONIKA VANDRAŠEKOVÁ
Foto: Tomas Martinek, ČTK, S.A.

- - Inzercia - -