Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Pripravte váš kočík na cesty: vychytávky, ktoré ocení každá mamička

marec 12, 2016 - 21:25
Najchladnejšie mesiace už máme za sebou a blíži sa doba dlhých prechádzok s deťmi v kočíku. Či už váš drobček bez pobytu na čerstvom vzduchu nezaspí, alebo ste sa rozhodli zhodiť pár kilogramov pravidelnou chôdzou, presuny kočíkom nemusia byť vždy jednoduché. Najmä nie pre mamičky, ktoré s kočíkovaním nemajú toľko skúseností ako ostatné.
Foto: 

Kočík je veľmi užitočná pomôcka, ktorú ocení každý rodič. Napriek tomu, že má praktické využitie, ešte vždy sa nájdu tipy a triky, ktorými sa dá vylepšiť. Svoje o tom vedia aj mamičky Meg, Elle, Brooke, ktoré na Youtube zverejňujú videá s vychytávkami, aby uľahčili život ostatným mamám.

Priznajme si, ženy používajú kočík častejšie než ich partneri, a hoci sú muži zvyčajne zručnejší a technicky zdatnejší, máloktorý dokáže bez problémov zložiť a rozložiť kočík. Nalepte nálepky tlačiť a ťahať spolu s číselným poradím na miesta, ktoré zabezpečujú skladanie a rozkladanie kočíka.

Stáva sa vám, že sa vám cestou po nerovnom chodníku prevráti fľaška s mliekom alebo čajom a jej obsah sa vyleje do kočíka? Ak doma máte starý závesný organizér na topánky alebo kozmetiku, odstrihnite z neho niekoľko úložných políčok (podľa dĺžky úložného priestoru kočíka). Na zadnú stranu našite suchý zips a pripevnite ho do úložného priestoru kočíka. Nápoje sa viac nerozlejú. Navyše ide o rýchle a lacné riešenie.

Ak máte kočík z druhej ruky alebo po predošlom dieťatku a z rukoviatok sa olupuje pena pokrývajúca kov, kúpte si v športových potrebách pásku na omotávanie tenisových rakiet. Vyrábajú sa v mnohých pekných farbách, zabraňuje ďalšiemu opotrebeniu a je príjemná na dotyk.

Máte plný úložný priestor potrieb pre bábätko? Priestor na rukoviatku vám zaberá taška na plienky a potrebujete urobiť nákup? Žiadny problém. Zožeňte si niekoľko karabínok, ktoré môžete podľa potreby pridávať a odoberať z rukoviatka kočíka a vešať naň tašky s nákupom. Šetrite svoje ruky aj chrbát, zídu sa vám pri uspávaní vašej ratolesti.

Keď sa s kočíkom potrebujete dostať cez ťažšie prístupný terén (blato, sneh, ľad...), vyrobte si provizórne „reťaze“ na kolesá. Stačí vám plastové sťahovacie pásky, ktoré kúpite takmer v každom obchode s domácimi potrebami. Stiahnite ich okolo kolesa, odstrihnite prebytočný plast a drobné hroty, ktoré sa vám vytvoria na kolese, budú pomáhať pri prechode neprístupným terénom.

Pozrite si video pod článkom, a dozviete sa, ako kočík skladovať tak, aby zaberal čo najmenej miesta v dome aj v aute.

Zuzana Čapčíková
Foto: YOUTUBE, Shutterstock
Zdroj a video: YOUTUBE

MOM HACKS | Strollers! (Ep. 6)

- - Inzercia - -