Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Rozkvitnuté veľkonočné dekorácie

apríl 06, 2020 - 12:46
Jar je konečne tu a s jej príchodom sa pomaly prebúdza aj príroda. Všetko nádherne zelenie, rastie či kvitne. Viacero krásnych jarných momentov si v týchto dňoch môžeme presunúť aj do interiéru.
Foto: 

Niekedy to dokonca ani nemusí byť veľké množstvo dekorácií či odtieňov, ale stačí staviť na minimalizmus. Veď ako sa zvykne hovoriť, v jednoduchosti je krása. O tom, ako si môžete skrášliť svoj domov, sme sa poradili s blogerkou Lindou „Lapkinn“ Adamčíkovou, ktorá pripravila pár tipov s dekoráciami zakúpenými v KiK.

AJ BIELA FARBA JE JARNÁ A VEĽKONOČNÁ

Veľká noc sa najčastejšie spája s veľkým množstvom farieb. Ak sa pri interiéri vyhýbate odvážnym farebným kombináciám, stačí si aj pri jarnej alebo veľkonočnej výzdobe zvoliť niekoľko odtieňov. Výbornou voľbou je napríklad zelená alebo žltá. Obe farby vyzerajú výborne v kombinácií s bielou, ktorá sa hodí do každého interiéru. Bez ohľadu na to, či máte byt zariadený v škandinávskom, vintage alebo modernom štýle.

STAVTE NA ZVIERATKÁ

Príchod jari a Veľkej noci sa spája nielen s florálnymi motívmi, ale i zvieracími. Bahniatka nadekorované vo vysokej bielej váze si výborne „rozumejú“ s huňatou ovečkou. Žltí drevení zajačikovia ladia k tulipánom. Ak by sa vám počet týchto zvieratiek málil, dobrou voľbou sú aj servítky so zvieracím motívom.

Jar môžete vdýchnuť aj vašej sedačke či kreslu. Ideálnou voľbou sú vankúše s potlačou zajaca. Možno si ich občas pomýlite so skutočným zvieratkom.

VYFARBITE SVOJU KUCHYŇU

Počas Veľkej noci neujdú farbám ani naše jedálne či kuchyne. Príjemným spestrením môžu byť obľúbené poháre so žltými vrchnákmi so slamkou či držiaky na príbor v tvare veľkonočného vajíčka.

...PRETOŽE NEPATRIA LEN VIANOCIAM

Kto povedal, že aj počas veľkonočných sviatkov si večery nemôžeme spríjemniť svetielkami. Určite nie sú „výsadou“ len najkrajších sviatkov v roku, ale pokojne si nimi môžeme zútulniť interiér aj počas jari. Stačí nájsť tématický vzor v podobe vajíčok alebo zajacov a romantickú atmosféru s jemným osvetlením môžete mať aj počas Zeleného štvrtka.

BEZ FARIEB TO NEJDE

Ak patríte k nadšencom čo najväčšieho počtu odtieňov vo veľkonočnej výzdobe, ani tu sa kreativite medze nekladú. K jednoduchej a efektnej dekorácií vám postačí šalátová misa s veľkonočnými vajíčkami, do ktorej vložíte úzku vázu s tulipánmi. V prípade, že tento nápad chcete dotiahnuť do dokonalosti, stačí nájsť kvety a vajíčka v rovnakých farbách.

Viac inšpirácií nájdete na www.kik-textielien.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- - Inzercia - -