Dnes je streda, 23.september 2020, meniny má: Zdenka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Praktická Slovenka: Privítajte Veľkú noc veľkolepo

marec 22, 2018 - 15:07
Sviatky jari sú tu a je na vás, s akými dekoráciami ich doma privítate. Nemali by však u vás chýbať kraslice, či už v prirodzenom prevedení alebo špeciálne zdobené.

Farebné trendy?

Tohtoročná Veľká noc sa nesie v duchu tradičných i celkom nových farieb. Klasiku zastupujú jemné pastelové odtiene, na razanciu potom pridávajú výrazné, živé farby nielen žltej, červenej, zelenej a modrej. Príkladom nových farieb je biela a výrazne sa presadzuje zlatá, takisto kombinácia bielej a zlatej. Zlatá teda už nie je len farbou Vianoc, môžete s ňou experimentovať aj počas najpestrejších sviatkov v roku.

Všeobecne letí dekorácia v lesku, najmä biela s lesklou glazúrou. Dá sa skombinovať so všetkými farbami a nepôsobí nijako gýčovito. Naopak návrat do minulosti a dojem opotrebenie evokuje patina.

 

Veľká noc vo váze

V jednoduchosti je sila a platí to aj o dekoráciách. Nie je preto nič jednoduchšie, než si vziať vázu ľubovoľnej veľkosti, jarné rastliny, ako sú narcisy, prvosienky alebo hyacinty a potom už je len vo váze ukotviť machom, ktorý nielen že vyzerá dobre, ale tiež udrží potrebnú vlahu. Mimoriadne trendové je veľkonočné dekorovanie v priesvitných sklenených nádobách, ktoré naplníme kraslicami, farebnými vajíčkami alebo dokonca mrkvou. Kraslice sa tak z vyšších poschodí dostávajú na prízemie a dekoračný efekt je rovnako pôsobivý.

 

Uvítanie návštev

K ozdobenie vchodových dverí je úplne ideálny dekorácie z prúteného základu, na ktorý pomocou drôtikov alebo lepiacej pištole prichytíme kvety, drobná vajíčka, prúty alebo vetvičky.

 

- - Inzercia - -