Dnes je utorok, 27.september 2022, meniny má: Cyprián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vyčarujte si balkón vašich snov!

máj 09, 2018 - 11:38
Pre premenu balkóna alebo terasy, ktoré zatiaľ slúžili skôr len ako skladisko nepotrebných vecí než ako miesto relaxácie, je jar priam ideálnym obdobím. Vhodnou voľbou nábytku i ďalších doplnkov možno získať priestor nielen lahodiace oku, ale aj funkčný a praktický.
Foto: 

Aj na malý balkón alebo lodžiu možno umiestniť kvetiny i pohodlné posedenie. Stačí dodržať najmä tri rady: zavesiť, sklopiť, vrstviť. Vysvetlenie týchto odporúčaní je jednoduché. Ak máte potrebu väčšieho úložného priestoru, odporúčame rozšíriť ich aj na steny. Pomocou políc, háčikov a tyčí vytvoríte priestor pre umiestnenie rastlín i uskladnenie stoličiek či záhradníckeho náčinia. Vonkajšie stoličky odporúčame také, ktoré sa dajú na seba navrstviť, alebo skladacie. Tie potom môžete jednoducho zavesiť na háčik na stenu balkóna. Na úzky balkón sa hodí polkruhový stolík, ktorý jednoducho pripevníte k stene. Variantou tiež môže byť nástenný stôl sklápací alebo rozkladací.

Zavesiť, sklopiť, rozložiť... Variabilný nábytok slúži na malom balkóna podľa potreby.

Nie je problém vytvoriť si z obyčajného balkóna viacpodlažné záhradu, a to s pomocou políc a policových dielov. Čo nejde schovať do police alebo skrinky, ako napríklad vonkajší gril, môžete ukryť pod vodeodolný poťah či kryt. Poťahy sú praktické aj mimo sezónu, kedy chráni vybavenie balkóna pred nepriaznivým vplyvmi počasia.

 

Chcete mať z balkóna vkusnú oázu pokoja? Vzdajte a pestrých farieb a kombinácii materiálov a stavte na jednoduchosť, ktorú v sebe nesie drevo. Navyše tento typ lodžie či balkóna krásne pristane aj moderným novostavbám.

 

Zelene na balkóne nikdy nie je dosť. Pokojne ju rozmiestnite v črepníkoch, alebo ju nechajte voľne sa ťahať poza váš chrbát pri pití rannej kávy.

- - Inzercia - -