Dnes je utorok, 27.september 2022, meniny má: Cyprián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Miesto pre smiech, hru a fantáziu

máj 31, 2018 - 13:50
Zariadiť detskú izbu a následne vyšperkovať do posledného detailu nie je vôbec jednoduché. Kráľovstvo vašich ratolestí musí v jednej miestnosti ukrývať aj praktické časti a súčasne musí byť priestor na hračky, či autodráhy… Ako sa vynájsť, ak máte malý priestor?
Foto: 

Zariadiť detskú izbu, na to treba veľa nápadov a inšpirácie. Okrem toho je nutné dbať na niekoľko zásad, ktoré ocenia nielen deti, ale aj rodičia. Predovšetkým ide o bezpečnosť, ktorá je prvoradou a v druhej rade to je estetický rozmer detskej izby, ktorý by mal aspoň z časti korešpondovať so štýlom interiéru v ostatných častiach nehnuteľnosti.

Detská izba nebýva vždy najväčšia. Napriek tomu sa do nej musí vmestiť posteľ, skrine, v neposlednom rade písací stôl a veľká kopa hračiek. Každý úložný priestor je preto nanajvýš vítaný a potrebný.

Farba izby by mala byť veselá a svieža, aby z nej sálala energia. Svetlá farba vám opticky otvorí priestor, čo je prvým krokom k úspechu.

Správne rozmiestnenie

Nielen známe feng shui, ale aj logické myslenie navádza k vytvoreniu troch samostatných zón v priestore. Zóna na vzdelávanie, zóna na hranie a posledná súvisí s odpočinkom a spánkom.

Posteľ by mala byť umiestnená na strane, kde nie je okno ani dvere. Čelo postele by malo byť opreté o stenu. V tejto zóne sa odporúča použiť jemné farby. Možnosťou sú aj tapety s príjemným a nerušivým vzorom.

Kútik na hru by mal byť najdominantnejší a najviac zaprataný. V tejto zóne môžete využiť žiarivejšie farby. Ideálne je použiť koberček a police na množstvo hračiek. Ak máte zvieratko, na tomto mieste je najvhodnejšie umiestniť jeho peliešok.

Dôležité je aj umiestnenie písacieho stola

Na stôl by malo dopadať čo najviac denného svetla, aby sa dieťaťu lepšie učilo. Vyhnite sa polohe čelom k stene, chrbtom k dverám. Môže narušovať sústredenosť.

- - Inzercia - -