Dnes je utorok, 27.september 2022, meniny má: Cyprián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Praktická Slovenka: S pôvabom padajúceho lístia

október 03, 2018 - 09:24
Vonku to hrá všetkými farbami, ulice pokryli listy, zlatisté tekvice sa stávajú hlavnou dekoráciou tejto sezóny. Inšpirujte sa našimi tipmi a vytvorte si doma harmonický kút plný jesenného pôvabu.
Foto: 

Interiérové dekorácie sú síce fajn, ale nezabudnite ani na vonkajšie okolie. Tekvice, chryzantémy, vresy... To všetko krásne vynikne a uchváti vás aj susedov.

Dekorovanie tekvíc nie je veda. Chce to peknú nádobu, mach, pár kúskov z prírody a máte to.

Urobiť z tekvice vázu je nápad za milión. Určite ste už videli veľa variácii dekorovania týmto spôsobom, no my stále nemáme dosť. Určite si tento druh aranžmánu doprajte aj u vás doma.

Bavlník je posledné roky mimoriadne moderný dekoratívny artefakt. Navodzuje príjemnú atmosféru domova a svojim vzhľadom dekoračne dopĺňa najmä chladnejšiu sezónu. Určite si ho zadovážte, neoľutujete.

Veľa oranžovej, veľa lístia, veľa jesennej atmosféry. A je jedno, či ide o girlandy, vence alebo kytice listov. K októbru to jednoducho patrí.

Stále platí, že v najväčšia krása je ukrytá v jednoduchosti. Už máte vybraté miesto, kam povesíte kúsok nefalšovanej jesene?

Zapojte do jesenného dekorovania aj deti. Pod vašim starostlivým vedením, by mohol byť výsledok rovnako vydarený.

Nezabudnite na bytové doplnky z prírodných materiálov. Drevené debničky, prútené koše... to všetko je v októbri viac ako potrebné.

Girlanda z hnedastého lístia v kombinácii so šiškami, neexistuje interiér, do ktorého by nezapasovala.

Zdobiť tekvice môžete niekoľkými možnými spôsobmi. Napríklad aj servítkovou technikou či slamenou mozaikou. Slamu môžete v tomto prípade nahradiť aj kúskami dekoračného papiera.

Ešte viac kreatívnych nápadov na jesenné aranžmány a dekorácie nájdete v Praktickej Slovenke 10/2018

- - Inzercia - -