Dnes je sobota, 15.august 2020, meniny má: Marcela
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Michael Douglas a Catherine Zeta Jones na Slovensku: Spoznajte príbeh ich osudovej lásky

august 14, 2019 - 16:09
Charizmatický hollywoodsky herec MICHAEL DOUGLAS a jeho krásna manželka CATHERINE ZETA-JONES navštívili Slovensko. Prominentná dvojica rozdávala úsmevy na všetky strany a šírila okolo seba výbornú náladu. V minulosti slávny pár prekonal vážne choroby, ale aj nepríjemné partnerské krízy, no obaja dokázali, že ich láska je pevná a silná. Ponúkame príbeh ich veľkej lovestory.

Foto: Profimedia

Herecké ikony na Slovensku

Nestáva sa často, že by na Slovensko zavítali hollywoodske hviezdy najväčšieho formátu. Mnohí fanúšikovia dlho neverili, že slávni herci Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones naozaj prišli. Prominentná dvojica si vychutnala exkluzívne parkúrové preteky v Šamoríne po boku boháča Mária Hoffmana. Na pretekoch rozdávali úsmevy na všetky strany a pôsobili nesmierne príjemne. Počas ich pobytu na Slovensku sa stretli aj s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom a s jeho manželkou Jarmilou Lajčákovou Hargašovou. Michael Douglas je totiž veľmi aktívny mierový veľvyslanec OSN a Catherine Zeta-Jones sa angažuje v charitatívnych projektoch, ktoré sa venujú vo svete ochrane detí. Ich stretnutie sa uskutočnilo v historických priestoroch Palugyayovho paláca v Bratislave. Slávni herci zavítali aj na návštevu do TV JOJ. Dvojica vrtuľníkom odletela do Vysokých Tatier, kde sa Michael vybral na prechádzku okolo Štrbského plesa. Herecké hviezdy si ľudí, s ktorými sa tam stretli, získali svojím príjemným a prirodzeným správaním. Slávny pár v týchto dňoch cestuje po Európe a počas letných prázdnin navštívil aj Slovensko. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ich manželstvo je idylické a bezproblémové, no Catherine a Michael prešli viacerými krízami, ktoré sa im podarilo prekonať. Ich príbeh lásky rozhodne nie je čierno-biely, ale rozmanitý a farebný.

Osudová príťažlivosť

Sedemdesiatštyriročný Michael je synom legendárneho amerického herca Kirka Douglasa, ktorý má už stodva rokov. Po slávnom otcovi zdedil nielen výnimočný talent, ale aj obrovskú vitalitu. Preslávili ho filmy ako Základný inštinkt, Osudová príťažlivosť či Wall Street. Michael je držiteľom dvoch Oscarov. Takmer dvadsať rokov prežil s Diandrou Luker, dcérou rakúskeho diplomata. V manželstve sa im narodil syn Cameron, ktorý hoci je už dávno dospelý, Michaela trápi dodnes. V minulosti bral drogy a neraz skončil vo väzbe. Manželka Diandra to s Michaelom nemala jednoduché. Dokonca tvrdila, že manžel je závislý od sexu a mal by sa liečiť. Manželstvo sa napokon koncom deväťdesiatych rokov rozpadlo. V roku 1998 sa Michael na istom filmovom festivale stretol s krásnou Catherinou Zeta-Jones. Zoznámil ich herec Danny DeVito. Vtedy jej o dvadsaťpäť rokov starší herec povedal: „Chcem byť otcom tvojich detí.“ Dvojica sa začala tajne stretávať a o rok neskôr sa zasnúbili. Spojila ich nielen osudová príťažlivosť, ale ja rovnaká profesia a veľké porozumenie. V roku 2000 sa zobrali v New Yorku v hoteli Plaza. Michael svoje prianie do bodky splnil. Spoločne majú dve deti, syna Dylana a dcéru Carys.

Prekonali vážne choroby aj odlúčenie

Príťažlivosť je na začiatku vzťahu úplne prirodzená, no keď prídu problémy, len vtedy sa overí jeho sila a stabilita. Krízy zažili aj Michael s Catherine. Rozhodli sa s nimi bojovať, ľahké to však nebolo. V roku 2010 Michaelovi diagnostikovali rakovinu jazyka. Herec priznal, že to mohlo byť aj tým, že pil dlhé roky alkohol a bol tuhý fajčiar. Niekoľko rokov s chorobou bojoval a rodina ho zo všetkých síl podporovala. Michael schudol takmer dvadsať kilogramov a nevyzeral najlepšie. Keď už sa zdalo, že je z najhoršieho vonku, s manželkou ohlásili rozchod. Ešte predtým jeho žena priznala, že trpí duševnou poruchou. „Zistenie, že sa to, čím trpím, nejako volá, bola najlepšia vec, aká sa mi kedy stala. Je to choroba, ktorá postihuje milióny ľudí a ja som jednou z nich. Ak moje priznanie, že trpím ochorením – bipolárna afektívna porucha II – podnieti čo i len jedného človeka vyhľadať pomoc, tak to stálo za to,“ vyznala sa herečka Catherine Zeta-Jones. Hviezda filmov Zoro: Tajomná tvár či Traffic – Nadvláda gangov sa k psychickej poruche verejne priznala v roku 2013. Odlúčenie zvládali obaja ťažko. O rok neskôr priznali, že urobia všetko preto, aby spolu mohli byť opäť šťastní a spokojní. Prežili ťažké časy, no nevedeli žiť bez jeden bez druhého.

Láska zvíťazila

Rešpekt, smiech, humor, ale aj porozumenie spája život dvoch veľkých hollywoodskych hviezd. Rodina je pre ne základom, rovnako ako aj spoločne prežité chvíle. Napriek veľkej sláve obaja dnes poznajú slovo pokora. Vážne choroby pozmenili rebríček ich hodnôt. Niektoré správy zo zahraničia špekulujú, že sa Douglasovi vrátila rakovina a pripravuje závet. Čas ukáže, či je to naozaj pravda.

Niekdajší búrlivák a zvodca sa po manželkinom boku zmenil. Rodina je pre neho všetkým. V prípade Michaela a Catherine už dnes nikto nepochybuje, že ide o osudovú lásku. 

- - Inzercia - -