Dnes je nedeľa, 09.august 2020, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Voľnočasové aktivity pre deti v zahraničí

január 17, 2020 - 16:09
Krúžky pre deti, to už nemusí byť iba keramika, futbal a tanečná. Dnešná doba ponúka veľké množstvo zaujímavejších aktivít.

Joga s deťmi

Nie je nič lepšie pre mamičku ako keď zistí, že jej dieťa baví joga. Deti sú prirodzene všímavé a všetko vnímajú veľmi intenzívne takže aj maminka ktorá sa snaží vydržať v pozícií stromu je pre nich veľká výzva a nepochybne aj zábava. Na nich aj najlepšie vidíme ako je nám prirodzený pohyb a aký pocit v nás vyvoláva. Čím viac energie vydáme tým viac dostaneme, preto niekedy na naše potomstvo hľadíme s úžasom.. Kde len tú energiu berie? Jogové štúdia ponúkajú už aj na Slovensku hodiny pre deti od 3 – 6 rokov či 7-11 rokov. V zahraničí je tento trend veľmi rozšírený a na každom rohu sú jogové štúdia pre deti.

 

children-1822701_1280.jpg

Drevorezba, thajský box či gospel
Drevorezba, thajský box či gospel
Foto: 
pixabay.com

Myslím, že každý z nás si spomenie na to ako ho rodičia nútili recitovať naučené básničky či pesničky na rodinných oslavách. Bolo to niečo čo nik z nás nemal rád. A teraz si predstavte, že vaše dieťa spieva rado, nájde si v speváckom zbore veľké množstvo priateľov a bude ho to držať až do dospelosti. Najkrajšie vzťahy sa predsa budujú odmalička. Gospel je veľmi rozšírený najmä v USA kde je to súčasť omší v kostoloch a tým pádom dodáva atmosfére aj istý punc. Drevorezba je zase aktivita, ktorú majú rozšírenú krajiny Beneluxu alebo Škandinávia. Lektori tvrdia, že deti učia trpezlivosti a hlavne ich učia hodnote trvácnosti. Opaku dnešnej doby kedy sa všetko vyhadzuje a všetko je nahraditeľné. Keď totiž viac než pár mesiacov makáte na jednom malom kúsku dreva viete si prácu iných vážiť omnoho viac ako keď sa to kúpi "samé" v obchode. Thajský box (Muay Thai) je zase niečo čo môže neznalím ľuďom evokovať agresiu, ale je v ňom skrytá aj hlboká meditácia. Miestne deti vidia svojích otcov od malička cvičiť a trénovať. Je to bojové umenie s takmer 700 ročnou históriou. Thajský box je založený na úcte voči trénerovi, ale aj súperovi a v Thajsku sa bojovníci tešia veľkému uznaniu zo strany verejnosti.

Nedeľu budeme venovať učeniu cudzieho jazyka u detí v predškolskom veku

- - Inzercia - -