Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Handmade tip k Dňu matiek: Recyklovaný stojan na mobil

máj 05, 2020 - 13:12
Deň matiek sa nezadržateľne blíži. Kvietok ju iste poteší, ale ročne vyrobená drobnosť sa hodnotou nedá vyčísliť. Je jedna jediná, originálna a vyrobená s láskou. Stojan na mobil je navyše aj funkčnou ozdobou. A vyrobiť sa dá z hocičoho, veď posúďte sami.
Foto: 

Potrebujeme: papierovú rolku z toaletného papiera, zvyšky tapety / farebný alebo ozdobný baliaci papier, lepidlo, 2 pripínačky, nožnice, manikúrové nožničky, lepiace štrasové kamienky či iné ozdoby, dekoratívnu lepiacu pásku, ceruzku

1 Pomocou lepidla obalíme po celej ploche rolku toaletného papiera v zvyšku tapety, použiť môžeme ozdobný baliaci či farebný papier. Prečnievajúci papier vôkol rolky obstrihneme tak, aby nám zostal len valec.

2 Lepidlo nanesieme aj po obvode rolky, prilepíme o papier a obstrihneme kruh. To isté aj z druhej strany. Získame tak uzatvorený a ozdobným papierom obalený valec z každej časti.

3 Podľa šírky a hrúbky mobilu vystrihneme do valca otvor. Naznačíme si otvor ceruzkou a vystrihneme ho pomocou manikúrových nožničiek.

4 Otvor oblepíme po krajoch dekoračnou lepiacou páskou, aby sme prekryli rez nožničiek.

5 Do valca vpichneme dve pripínačky v jednej línii, ktoré poslúžia ako nožičky a zabránia tomu, aby sa telefón vo valci prevážil dozadu. Bez nich by stojan nebol funkčný.

6 Stojan dozdobíme štrasovými kamienkami, alebo nálepkami, podľa fantázie.

7 Pridať môžeme aj dekoratívne lisované srdiečka alebo vystrihnuté srdiečka z papiera.

- - Inzercia - -