Dnes je sobota, 24.október 2020, meniny má: Kvetoslava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

5 tipov pre rodinnú dovolenku v Tatrách

september 05, 2020 - 14:00
Prázdniny sú v plnom prúde, a vy ešte len plánujete dovolenku? Nemusíte sa vybrať rovno na celý týždeň, aj predĺžený víkend pomôže dobiť baterky. Aktuálna situácia praje domácemu turizmu, preto vám prinášame pár tipov na nezabudnuteľný výlet s rodinou po Slovensku.

Ak patríte k milovníkom prírody a chcete si ju užiť s deťmi, ideálnou destináciou budú rozhodne naše krásne Tatry. Poradíme vám, čo sa oplatí vidieť, a kam sa vybrať s tými najmenšími. Samozrejme, rodinka s deťmi si musí poriadne zvážiť náročnosť výletu, ako aj vhodnosť terénu. Prinášame pár tipov na to, čo musíte určite zažiť v Tatrách.

  1. Dinopark Tatry

Návštevníci Vysokých Tatier majú o dôvod viac, spraviť si výlet do nášho najvyššieho pohoria. Novootvorený Dinopark Tatry v Dolnom Smokovci bol postavený na miestach, kde kedysi žili skutočné dinosaury. Náučná prehliadka nadrozmerných dinosaurov, ktorí sa hýbu a vydávajú zvuky zaujme každé dieťa. Okrem toho, že sa dozvedia poučné informácie, čaká na nich zábavný kvíz, virtuálna realita, 2D kino, trampolíny, skákacie hrady, hojdačky a množstvo inej zábavy. Tento zážitkový výlet je určený pre všetkých nadšencov dinosaurov bez ohľadu na vek. Doslova, všade kam sa návštevníci obzrú uvidia dinosaurov.

  1. Starý Smokovec

Patrí medzi najvýznamnejšie tatranské strediská cestovného ruchu. Úvodnú polhodinovú prechádzku môžete absolvovať na vyhliadku, ktorá je prispôsobená zábradlím, altánkom s posedením a pohľadom na to najkrajšie, čo toto miesto ponúka. Ďalšou zábavnou aktivitou pre deti, ale aj dospelých je pozemná lanovková dráha, ktorá vedie až na Hrebienok. Cesta trvá približne 7 minút a z Hrebienka vedú rôzne turistické chodníky, kde si cieľ môžete vybrať sami. 

  1. Tatry vnútri – zážitková galéria

Ak náhodou nevyjde pekné počasie, alebo budete chcieť zažiť všetky krásy a výhľady, ktoré ponúkajú Vysoké Tatry bez námahy, máme riešenie. Môžete navštíviť originálnu prehliadku tatranskej prírody v galérii Tatry vnútri za pomoci najmodernejších technológií- virtuálnej reality, veľkoplošných projekcií, kina s dielami tatranských filmárov, či detskej lezeckej steny pre najmenších horolezcov. Vysoká hodnota nášho prírodného dedičstva je autenticky zachytená naozaj nevšednou formou, ktorá je vhodná pre všetky vekové skupiny.

  1. Tatranská Lomnica

Pripomína skôr malé horské mestečko a ideálny spôsob, ako skĺbiť pohodlné prechádzky s kočíkom na horskom vzduchu. K atrakciám pre deti patria i múzeum TANAPu, botanická záhrada, či náučný chodník Pramenisko. Túra na Skalnaté pleso nepatrí medzi ľahké, preto môžete využiť pohodlnú sústavu lanoviek, ktorá vás rýchlo dopraví do cieľa. Na Skalnatom plese máte možnosti občerstvenia s výhľadom na Lomnický štít, avšak nie je sprístupnený pre kočíky, preto ak idete s deťmi zvoľte detské nosiče. Na druhý najvyšší štít Tatier - Lomnický štít sa dá pohodlne vyviezť sústavou lanoviek, na ktorej konci je atraktívna vysutá lanovka. Nevedie naň turisticky značený chodník, oficiálne je možný len výstup s horským vodcom, alebo horolezeckou cestou. Na vrchole sa nachádza známa hvezdáreň a vyhliadkové plošiny, ktoré sa oplatí vidieť.

  1. Štrbské pleso – Popradské pleso

Štrbské pleso je ideálna lokalita pre všetky vekové skupiny, od rodín s malými deťmi až po profesionálnych športovcov. Okolo jazera je možné príjemné kočíkovanie s výhľadom na štíty Tatier. Samotná doprava tatranskou električkou, prípadne zubačokou je pre deti sama o sebe zážitkom. Výlet k Popradskému plesu nie je technicky náročný. Túra je veľmi vyhľadávaná okrem iného aj preto, že rovnakou trasou vedie veľmi populárny výstup na Rysy. Odporúčame sa sem vybrať skoro ráno.

- - Inzercia - -