Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Staň sa lepšou pre seba

november 20, 2020 - 11:56
Potreba napredovania je zdravá. Nemala by si však cítiť tlak a už tobôž by si sa nemala posúvať vpred iba na základe podnetu ostatných. Rob to pre seba.
Foto: 
unsplash.com

Cítiš, že stagnuješ a potrebuješ zmenu? Tak sa postav a chod po ceste lepšieho zajtrajška. Kráčaj za svojimi snami a splň ciele, ktoré si si určila. Nezabudni ale myslieť v prvom rade na seba. Nie, vôbec sa ťa nesnažím tlačiť do prehnaného sebectva. Práve naopak, táto dávka osobnej starostlivosti bude pre teba viac než prospešná.

Pokiaľ máš podporu vo svojich rodičoch a priateľoch, neexistuje nič, čo by ti mohlo stáť v ceste. Poniektorí totiž nemajú toľko šťastia. Ich bytie je nalinkované roky predom. Skvelým príkladom sú vševediaci rodičia, ktorí majú presnú predstavu o tom, čo budú robiť ich deti bez ohľadu na ich názor. Ako sa máme rozvíjať, keď nám neustále hádžu polená pod nohy?  Nie sme predsa závodné kone, aby sme okrem preskakovania prekážok nenašli žiadne iné uplatnenie.  

199.jpg

Foto: 
unsplash.com

Svojím životom prechádzaj s rozvahou. Otázka, či sa máš riadiť rozumom alebo srdcom je diskutabilná. Všetko závisí od situácie a od tvojho vlastného uváženia. Ber na vedomie rady druhých, ale len do určitej miery. Predsa len, nie každý má s tebou dobré úmysly.

Časom si uvedomíš kto je ten správny a kto nie. Párkrát medzitým padneš na ústa a áno, bude to bolieť. To je život. Lenže aspoň bude podľa teba. Najlepšie sa učí na vlastných chybách.

- - Inzercia - -