Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vymyslené, kúpené, už len zabaliť

december 03, 2020 - 13:05
Keď niekomu dáte krásne zabalený darček, bude to vyzerať, že ste si na ňom dali viac záležať. Stačí mať len trpezlivosť a venovať balenie darčeka rovnakú pozornosť, ako jeho výberu. Je veľmi jednoduché urobiť dobrý dojem.
Foto: 

Ako pre Popolušku. Naozaj drobné vecičky zmestíte aj do orechovej škrupinky. Zlepte ich dohromady, pridajte mašľu a rozkošný darček je na svete.

Neforemné a členité darčeky je jednoduchšie zabaliť do vrecka a to ozdobiť. Je zbytočné sa trápiť s papierom a lepiacou páskou. Ušetríte veľa času, nervov a vrecko vás nesklame.

Tri darčeky ako tri poschodia snehuliaka. Najmenších to určite poteší.

Pri balení darčekov sa dajú zúžitkovať rôzne zvyšky  z kreatívneho kútika. Kúsky stúh, plátna, čipkované papierové podložky pod poháre, koráliky... Len sa porozhliadnite a iste niečo nájdete.

Kto povedal, že darčeky musia byť len pod stromčekom? Môžu z neho visieť, alebo môžu visieť len tak, v rámci vianočnej dekorácie.

Pokiaľ ste sa rozhodli viac šetriť našu prírodu, vianočné darčeky môžete baliť do viackrát použiteľného kusu plátna a previazať ho nie umelou stuhou, ale prírodným špagátom. Darček tak bude pôsobiť rustikálne a minimalisticky.

Pár tipov navyše

Po odovzdaní a rozbalení darčeka sa zbavte obalov a mašlí spôsobom šetrným k životnému prostrediu. Recyklujte papier, snažte sa z neho odstrániť čo najviac lepiacej pásky. Väčšinu lesklých mašieľ  a stúh nie je možné recyklovať. Zvoľte teda radšej také, ktoré nie sú z lesklého papiera a nahraďte ich prírodnými materiálmi.

Nemáte baliaci papier? Ak vám bude stačiť neformálne zabalený darček, zabaľte ho do pekných komiksových stránok zo starých novín. Môžete tiež použiť staré noty či novinový papier.

Ak máte okrúhly darček, dajte ho doprostred papiera, zdvihnite papier nad darček a previažte ho dlhým kúskom stuhy, aby vyzeral ako veľký cukrík.

Ak posielate darčeky poštou, najlepšie je zabaliť si ich dopredu a potom ich vložiť do klasickej poštovej krabice.

Ak chcete, aby nebola vidieť lepiaca páska, použite obojstrannú pásku.

 

- - Inzercia - -