Dnes je piatok, 23.apríl 2021, meniny má: Vojtech
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pravidelná šálka ticha, vďaka ktorej neprídeš o rozum

marec 08, 2021 - 00:35
Neutíchajúci šum a hluk okolia ťa miestami dostáva do kolien. Spôsobuje ti migrénu a nechuť načať akúkoľvek aktivitu. Avšak to, čo potrebuješ nie je káva.
Foto: 
shutterstock.com

Na okamih sa utlmíš, stiahneš. Veď bez toho by jedného i porazilo. Chaos sa dá zvládať iba do určitej miery. Beztak predstavuješ neriadenú strelu. Nadchne ťa aj najmenšia maličkosť, do ktorej sa bez váhania púšťaš strmhlav, niekedy ideš doslova hlavou proti múru. Rozohnený temperament a energia sú základnými stavebnými kameňmi tvojej osobnosti. Zastaviť ťa je priam nemožné. Si ochotná pomôcť všetkým a všade i navzdory tomu, že spätnej väzby sa dočkáš málokedy.

No i ľudia ako ty potrebujú sem tam vypnúť. Odkloniť sa od bežného života, venovať pozornosť vlastnému rozvoju a zveľaďovaniu svojho vnútra. Správna šálka ticha začína slovom prestaň. Prestaň sa podriaďovať nárokom a neustálym požiadavkám ostatných. Akonáhle budeš opäť cítiť potrebu byť k dispozícii za hocijakých okolností, polož si otázku, koľkí z nich by pre teba urobili to isté?

Už dlho sa pohrávaš s myšlienkou, že v tvojom živote chýba rovnováha, pretože dobrota, ktorú automaticky rozdávaš sa ti vracia späť minimálne, takmer vôbec. Utíš hlasné dunenie bežného sveta inak prídeš o rozum. Dennodenne riešiš milión vecí, tvoj mobil cingá a zvoní častejšie než verejná linka. Máš dni, kedy by si ho najradšej vypla však? Urob to! Odstrihni sa aj keď len na pár hodín.

Dnes sa už na nás toho sype toľko, že je úplne prirodzené prahnúť po chvíli nerušeného kľudu.

- - Inzercia - -