Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Privítajte všetko kvitnúce a zelené

apríl 20, 2021 - 12:35
Bola na váš vkus zima príliš dlhá a vyčerpávajúca a nutne, ale naozaj nutne potrebujete dobiť baterky? V tom prípade sa obráťte na prírodu a čo možno najviac si jej preneste aj domov. K tomu pridajte svieže farby, vône, štýlové dekorácie a ľahké textílie s kvetinovými motívmi. Pozitívne výsledky sa dostavia rýchlejšie, než by ste čakali.
Foto: 

Prezliecť interiér bytu do sviežeho outfitu je možné bez drahých dizajnových prvkov a bez toho, aby váš rodinný rozpočet vykrvácal. Veľké možnosti pri jarnej premene domova ponúkajú farby, látky a tapety v kombinácii s darmi prírody, drobnými doplnky a živými rastlinami.

Cenným zdrojom inšpirácie sú aktuálne trendy. Návrhári vsádzajú predovšetkým na súhru jemných odtieňov pastelových farieb s prírodnými prvkami, s kontrastom všetkých zemitých odtieňov. Alebo vás viac osloví číre sklo či kovové odlesky s prirodzeným pôvabom živých kvetov v netradičných nádobách?

Dokonalou dekoráciou nielen na jar sú rezané kvety. Hoci medzi prvých poslov jari patria biele snežienky a bledule a neskôr ich vystriedajú prvosienky, sirôtky a nežné konvalinky, v modernej váze vyniknú skôr extravagantné kvety na vysokej stonke alebo väčšie a farebnejšie kytice.

Ľahkosť do interiéru vnesú najmä tulipány a narcisy naaranžované vo veľkorysých sklenených nádobách jednoduchých tvarov. Pozor na kombináciu narcisov s inými kvetinami. Do vody je nutné pridať špeciálnu výživu, ktorá zabráni uvoľňovanie šťavy z čerstvo zrezaných narcisov, ktorá môže iným kvetom škodiť. Prevoňať celý byt dokážu hyacinty, iskerník a frézie. Ak hľadáte favorita do veľkej vázy, doprajte si bohatý zväzok zlatého dažďa a umiestnite ju na chladnejšie miesto.

 Pohľad na nežné farby dokonale osvieži myseľ a dodá interiéru potrebnú jarné energiu. Zdvihnúť náladu o niekoľko stupňov vedia najmä svetlé tóny pastelových farieb. Veľmi dobre vyzerá kombinácia bielej s ružovou, fialovou a teplými modrozelenými odtieňmi.

Pokiaľ si na čisto romantické poňatie interiéru nepotrpíte, môžete ho okoreniť štipkou extravagancie. Vsaďte na zaujímavé drôtené doplnky a originálne dekorácie s povrchom vo farbe zlata, medi alebo bronzu.

Viac jarných kreatívnych a dekoratívnych tipov nájdete v aktuálnom čísle Praktickej Slovenky 

- - Inzercia - -