Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

SOS líčenie, na ktoré stačí 5 minút a 5 produktov

apríl 28, 2021 - 11:57
Odvykli ste si od každodenného líčenia a tak vás občas zaskočí (ne)plánovaný videohovor? Vizážistka značky Dermacol Silvie Siegr spolu so známou influencerkou Nikol Trojanovou pripravili krátky beauty tutoriál, ktorý vás „zachráni“, aj keď už na úpravu zostávajú len posledné minúty.
Foto: 
Dermacol

Šikovné triky určite oceníte aj po návrate do „normálu“. Päť produktov, ktoré na líčenie použili, sa totiž zmestí do každej kabelky. 

1. Správny make-up zastúpi aj korektor
Hovorí sa, že korektor je nenahraditeľný, ak však použijete vysokokrycí make-up, tento krok môžete pokojne vynechať. Vhodne zvolený produkt pleť nielen farebne zjednotí, ale tiež zahladí všetky nedokonalosti či kruhy pod očami.  Textúra takéhoto make-upu býva hutnejšia, preto na jeho nanášanie  použite navlhčenú hubku, ktorá vytvorí na pleti jemný krycí film bez pocitu masky. Silvie odporúča vodoodolný Make-up Cover, ktorý v prípade potreby prekryje aj tetovanie. 

d1.jpg

Foto: 
Dermacol

Vysokokrycí Make-up Cover, Dermacol – 
Hubka na make-up, Dermacol – 5,69 eur

2. Bez púdra to nepôjde
Aj rýchle líčenie vám môže vydržať celý deň, ak make-up dobre zafixujete. Používajte tranparentný fixačný púder, ktorý sa dokonale prispôsobí farebnému odtieňu pleti a nezanechá fľaky, nech by ste mali akokoľvek naponáhlo. Naneste ho najmä na stred čela, lícne kosti a bradu – teda miesta, kde má pleť tendenciu najviac sa mastiť. Na docielenie rovnomernej aplikácie použite veľký okrúhly štetec so syntetickými vláknami, ktoré nezanechávajú šmuhy.

d4.jpg

Foto: 
Dermacol

Transparentný fixačný púder, odtieň light, Dermacol – 9,49 eur/13,5 g
Štetec na púder D55, Dermacol – 11,49 eur

3. Multifunkčné kontúrovanie
Hoci kontúrovanie na prvý pohľad pôsobí ako „nadstavba“, vizážistka Silvie Siegr odporúča multifunkčnú kontúrovaciu paletku s práškovými tieňmi. Tá podľa jej slov pokojne zastúpi aj ďalšie 4 produkty, čím ušetríte miesto v kozmetickej taštičke. Najskôr pomocou hnedého kontúrovacieho púdru zvýraznite kontúry v oblasti pod lícnymi kosťami, čím tvár opticky zúžite. Môžete ho použiť aj na čelo v okolí línie vlasov, hrany nosa  a čeľuste. Koralovú lícenku aplikujte na vrchnú časť líc, tzv. jabĺčka. Pomôže vám, ak sa pri tom usmejete. Paletka obsahuje tiež jemný rozjasňovač, ten môžete naniesť štetcom alebo prstom nad kontúru líc, stred nosa, bradu a do vnútorných kútikov očí.

d3.jpg

Foto: 
Dermacol

Kontúrovacia paletka č.2, Dermacol – 11,49 eur

4. Decentne zvýraznené oči
Multifunkčnú paletku ešte neodkladajte a hnedý kontúrovací púder použite aj na vykreslenie obočia. Aplikujte ho aj do očného záhybu, namiesto očných tieňov. Paletka obsahuje aj svetlý  odtieň hnedej, takže si môžete namiešať svoju vlastnú farbu.  „Wow“ efekt vášmu pohľadu dodá riasenka so zatočenou špirálou vlákien, ktorá riasy dokonale oddelí a dodá im neprehliadnuteľnú dĺžku. Hmota s karnaubským  a ryžovým voskom, vitamínom E a zmesou mandľového a jojobového oleja riasy navyše vyživí, takže spojíte príjemné s užitočným.

d6.jpg

Foto: 
Dermacol

Riasenka Don´t be jealous, Dermacol – 7,69 eur

5. Čím výraznejší rúž, tým lepšie
Posledné ťahy  rýchleho líčenia budú vyžadovať pevnú ruku, pretože práve pery budú najvýraznejším prvkom vašej vizáže. Celé líčenie je veľmi naturálne, pri výbere farby rúžu tak môžete siahnuť aj po „krikľavejších“ farbách, ktoré sú veľmi trendy. Začnite vždy  hornou perou a jemnými ťahmi vykreslite srdiečko pier. Následne obtiahnite kontúry a až na záver vyplňte celú plochu pier. Vizážistka Silvie odporúča dlhotrvácny rúž s výdržou až 16 hodín. Odolá nielen káve,  dotykom a bozkom. Oceníte ho aj keď si pri odchode z domu nasadíte respirátor či rúško. Odtieň si môžete vybrať  v matnej aj lesklej verzii.

d5.jpg

Foto: 
Dermacol

Dlhotrvácny rúž 16H Lip Colour, Dermacol – 8,79 eur/ 3 ml + 4,1 ml

Ďalšie zaujímavé články a tipy či podcasty so zaujímavými osobnosťami nájdete na www.klubrasy.cz

- - Inzercia - -