Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Barbora Bobulová - Doma je v Ríme

jún 24, 2021 - 08:26
Barbora žije v Ríme s dcérami Leou a Anitou. Práve kvôli nim často navštevuje Slovensko, záleží jej, aby deti poznali svoje korene a svoju krajinu.
Foto: 
Profimedia

Barbora Bobulová

je rodáčka z Martina a nepopierateľný herecký talent ju zavial na Vysokú školu múzických umení v Bratislave. Na tie štyri roky štúdia nedá dopustiť, tvrdí, že fundované a dobré rady pedagógov, neskorších kolegov, jej dodnes rezonujú v hlave a sprevádzajú ju na každý filmovací pľac. Po absolvovaní vysokej školy na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov sa jej kariéra úspešne rozbehla.

V roku 1986 debutovala na televíznej obrazovke vo filmovej inscenácii Poľovačka na otca režiséra Romana Poláka. O dva roky neskôr sa predstavila vo filme Vlakári, ktorý režíroval Juraj Lihosit. V roku 1993 účinkovala v psychologickej dráme Tanec lásky a smrti v réžii Martina Kákoša. V nasledujúcom roku hrala v televíznej adaptácii poviedky Čierny mních spisovateľa Antona Pavloviča Čechova. V tom čase sa nenakrúcalo veľa, no Barboru režiséri obsadzovali, kedy len mohli. V roku 1995 nastal zlom, rozhodla sa zmeniť od základov život a presťahovala sa do Talianska. Už rok na to sa objavila v prvom talianskom filme Infiltrato, ktorý režíroval Claudio Sestieri, ďalší rok účinkovala v talianskej filmovej dráme Il principe di Homburg, ktorá sa dočkala mimoriadneho úspechu, film dokonca uviedli v súťažnej sekcii filmového festivalu v Cannes. V roku 2005 sa predstavila v hlavnej úlohe filmu Cuore sacro, za ktorú dostala cenu Davida di Donatella a ocenenie Zlatá stuha od Národného zväzu talianskych filmových novinárov. Nasledovala dráma Anche libero va bene. V roku 2008 sa objavila v životopisnom filme Coco Chanel. Na filmovom festivale Art Film Fest 2013 v Trenčianskych Tepliciach  dostala ocenenie Hercova misia a cenu Modrého anjela za najlepší ženský herecký výkon vo filme Diváčka.

Barbora žije v Ríme s dcérami Leou a Anitou. Práve kvôli nim často navštevuje Slovensko, záleží jej, aby deti poznali svoje korene a svoju krajinu.

barbora_bobulova_-_full.jpg

Barbora Bobulová
Foto: 
Profimedia

- - Inzercia - -