Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dekorácie vymyslené prírodou

október 28, 2021 - 08:00
Hovorí sa, že všetko už vymyslené bolo a jediné, čo môžeme, je opakovať. Najlepšie to vymyslela príroda sama. Je večnou inšpiráciou a my sa ňou smelo môžeme dať viesť. A to aj vo výrobe jesenných dekorácií.
Foto: 

Kreslené tekvice sú základ. Jemné rysy predpripraveného motívu môžete doladiť podľa motívov, ktoré máte v interiéri. Ak nedôverujete svojej ruke, vyberte si vhodný motív na servítkach a na zdobenie tekvíc využite klasickú servítkovú techniku.

Starý sveter plus rolka toaletného papiera rovná sa celkom pekná tekvica. To je jednoduchá rovnica, ktorú zvládne každý. Prečnievajúcu pleteninu pozahýbajte do vnútra rolky, ozdobte nejakými lístkami a celou škoricou. Tak čo, ste spokojní s výsledkom?

Väčšie alebo menšie klbká obmotajte hrubšou vlnou, pridajte kúsok konárika a máte dekoračné tekvičky.

Drobné jabĺčka namočte do vosku, nechajte uschnúť a potom z nich môžete naviazať takýto jednoduchý a vkusný veniec.

Veľké drevené korále spevnite do kruhu a vznikne vám šikovný korpus venca, ktorý potom už len dodekorujete prírodnými matriálmi. Veniec na dvere je hotový a susedia vám ho budú závidieť.

Na bielu tekvicu sa dá vymyslieť doslova všetko. Pozrite ako krásne vyznieva obyčajná zlatá fólia postrihaný na drobné obdĺžniky, prilepená na snehobielej tekvici.

Vlna tekvičkám pristane. Siahnite po sivých alebo zemitých odtieňoch a neobanujete.

- - Inzercia - -