Dnes je piatok, 07.október 2022, meniny má: Eliška
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Praktické puffer bundy prinášajú funkčnosť aj štýl

december 06, 2021 - 09:09
Prejdete sa nákupným strediskom a vidíte ich na každom kroku. Zamýšľate sa, či ide o štýl alebo neštýl? Každopádne sú nadýchané, mäkké a teplé. Trochu vám pripomínajú retro módu osemdesiatych rokov, trochu módu pouličných raperov. Či sa nám to páči alebo nie, puffer bundy sú zimným trendom už niekoľko sezón.
Foto: 
shutterstock

Od športu kamkoľvek 

Prvotný zámer tvorcu puffer bundy nebol priniesť štýl, ale funkčnosť. Eddie Bauer ju v tridsiatych rokoch minulého storočia navrhol predovšetkým na športové účely. Jej funkcia spočívala v odolnosti voči nepriaznivému daždivému počasiu. Keď si dal o pár rokov svoj nápad patentovať, ani len netušil, že sa stane svetovým trendom nasledujúce desaťročia. A to nielen v oblasti športu, ale aj v luxusnej elegantnej či pouličnej móde. 

V každom počasí 

Trend sa stane pravdepodobne trendom až keď ho začnú nosiť nami zbožňované celebrity. Tie nedajú na puffer bundy dopustiť. Kombinujú ich naozaj s čímkoľvek a nezastaví ich ani samotné počasie. Nosenie puffer búnd si doslova užívajú aj počas letných horúčav. Nosia ich so šatami a vysokými topánkami na podpätku. Pre niekoho gýč, pre niekoho inšpirácia. 

Štýl v neštýle 

Ak vám intuícia hovorí, že sa vám na tomto módnom výstrelku niečo nezdá, asi máte pravdu. Ich štýlovosť spočíva tak trochu v neštýle. Patrí k nim nadmerná objemnosť. Nezvýraznia vám krásnu postavu, skôr ju celú zakryjú a prihodia pár kíl navyše. Hoci ich v súčasnosti môžete kombinovať naozaj divergentne, nie každý sa v nich cíti dobre. A o to práve ide. Móda nespĺňa svoj účel, ak sa v nej necítime komfortne. 

Šanca na kreativitu 

Pre tých, ktorých tento módny kúsok naozaj nadchol, ho môžu nosiť pri akejkoľvek príležitosti. Na voľný čas s džínsami a teniskami, či v elegantnej verzii so šatami a sukňou. Odvážlivci môžu siahnuť aj po topánkach na podpätku. Fantázii sa medze nekladú.  Už vôbec nie v prípade puffer búnd. 

- - Inzercia - -