Dnes je sobota, 08.október 2022, meniny má: Brigita
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Domáca kozmetika, ktorej výrobu zvládne každý

január 11, 2022 - 16:00
Boli časy, keď sme verili, že čím je kozmetika drahšia, tým je lepšia. Čo sme si však neuvedomovali bolo, že účinné krémy a masky boli zároveň plné chémie. A keďže stále viac ľudí čelí alergiám, ekzémom a intoleranciám, aj kozmetický trend sa mení. Začína sa, našťastie, viac prihliadať na ekológiu a vyhľadávané sú výrobky, ktoré obsahujú len to, čo máme doma bežne. Pozrite sa s nami na výrobky, ktoré si zvládnete pripraviť aj sami a pritom vašej pleti či vlasom dodajú ten správny lesk a výživu.
Foto: 
shutterstock

Krém

Ide o skutočne jednoduchý, ale pritom účinný recept. Potrebujete pol šálky kokosového oleja, lyžičku vitamínu E v oleji(áno toho, čo inak budete užívať vnútorne) a 6 kvapiek levanduľového alebo čajovníkového esenciálneho oleja. Všetko zmiešate a aplikujete ráno a večer rovnako ako krém. Kokosový olej môžete zameniť za olivový alebo sezamový a rovnako môžete experimentovať aj v pridaných vitamínoch a esenciálnych olejoch. Časom objavíte to, čo vám vyhovuje najviac.

Zubná pasta

Vašej paste na zuby reálne stačia tri ingrediencie. Opäť je to kokosový olej, ktorý sa vo výrobe domácej kozmetiky používa naozaj často, sóda bikarbóna a esenciálny olej, napríklad mäta alebo eukalyptus. Zmäknutý kokosový olej vymiešate so sódou bikarbónou do pasty a pridáte pár kvapiek vami zvoleného esenciálneho oleja. Ak chcete ešte niečo navyše, pridajte aj pár kvapiek oreganového oleja, ktorý je veľmi účinný v prevencii infekcií a chorôb. Hotovo!

dizajn_bez_nazvu85.png

Domáca kozmetika, ktorej výrobu zvládne každý
Foto: 
shutterstock

Deodorant

Kokosový olej, sóda bikarbóna, múka zo šípok a esenciálny olej vytvoria deodorant, ktorý si zo sklíčka či téglika ľahko prstom alebo paličkou aplikujete do podpazušia. Žiadny nepríjemný zápach ani alergie z toxínov vám nehrozia. S konzistenciou sa pohrajte tak, aby ste našli tú správnu pre seba.

V zozname receptov by sme mohli pokračovať dosť dlho, bežne sa doma vyrábajú aj pleťové či vlasové masky a rôzne zábaly. Niekedy netreba ani nič miešať, veď triky ako studené plátky uhorky na unavené oči pozná snáď každá žena.

Ak chceme v starostlivosti o seba dbať aj na ekológiu, nájdime čaro v jednoduchosti.