Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V nórskej televízií spievali českú pieseň z Popolušky

január 19, 2022 - 08:30
Aj pre nás Slovákov nie je čeština práve najjednoduchší jazyk. Častokrát tvrdíme, ako nám nerobí žiaden problém, pri výslovnosti je zjavné, že to tak vždy nie je. Viete si predstaviť, aké náročné je to pre Nórov. Ak ste ešte hit Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, v tomto podaní ešte nepočuli, pozrite si ho, stojí to za to!
Foto: 
archív

Ako to "vyzerá" keď legendárnu pieseň Karla Gotta Kdepak ty ptáčku hnízdo máš - zaspievajú nórski umelci? Konkrétne Gaute Ormåsen, Christian Ingebrigtsen a Maria Arredondo. Nóri si veľmi obľúbili Tri oriešky pre Popolušku- a to až tak, že natočili remake tohto kultového rozprávkového príbehu! Čoskoro sa má objaviť aj v našich kinách.

Pozrite sa, ako im to perfektne šlo:)

Kdepak ty ptáčku... - spievajú nóri

Nadšenie, s akým známu pieseň z legendárnej rozprávky spievajú, vás dostane: "Fantastické, pozdrav z Českej republiky. Toto je naša národná vianočná pieseň." alebo: "Toto je možno NAJKRAJŠIE prevedenie všetkých čias, také dojemné a tak dokonale zahrané, od srdca. Som ohromený a úplne očarený. Bravo!" napísali fanúšikovia z Česka na sociálnej sieti.