Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

6 bizarných vecí, ktoré môžu zvýšiť vaše šance na tehotenstvo

február 18, 2022 - 08:00
Vaše šance na splodenie dieťaťa môžu byť ovplyvnené rôznymi faktormi. Samozrejmosťou je to, ako často a kedy máte sex. Existujú však aj rôzne iné veci, ktoré by vás možno ani nenapadli. Pozrite sa na bizarnosti, ktoré vám overene môžu pomôcť otehotnieť.
Foto: 
shutterstock

Tučné ryby 

Podľa štúdií, omega-3 vyskytujúce sa v mastných rybách môžu znížiť riziko potratu a zlepšiť kvalitu spermií. Preto, kým sa pustíte do práce, navarte si na obed lososa s ľanovými semiačkami!

Joga 

Stres jednoznačne znižuje vaše šance na úspešné tehotenstvo. Takýto, síce menej nepríjemný stres zažívame aj pri intenzívnom fitnes. Keď však milujete pohyb a cvičenie, uprednostnite jogu. Jogové pozície efektívne naťahujú a uvoľňujú všetky časti tela. Podľa štúdie, ženy, ktoré pravidelne cvičia jogu majú o 55% životaschopnejšie tehotenstvo. 

Muži, vyhýbajte sa výskytu elektroniky vo vašom lone

Mýtus či pravda? Podľa štúdií pravda. Prehrievanie spermií žiarením elektroniky totiž znižuje ich funkčnosť. Preto by sa muži mali vyhýbať notebookom položených na ich lone, či mobilom v predných vreckách nohavíc.

Tma 

Mnoho ľudí sex v tme nepreferuje. Znie to absurdne, ale aj svetlo má na vaše šance otehotnieť vplyv. Ukazuje sa, že melatonín, hormón chrániaci ženské vajíčka pred stresom, sa uvoľňuje najmä v tme. Preto sa počas milovania odporúča svetlo zhasnúť. 

Céčko

Napríklad obľúbené maliny sú skvelým zdrojom vitamínu C. Jedna šálka tohto ovocia obsahuje polovicu jeho odporúčanej dávky. Muži nad 44 rokov, ktorí prijímajú dostatok tohto vitamínu, majú menej poškodené spermie. U žien zasa vysoký príjem vitamínu C znižuje riziko potratu. 

Akupunktúra 

Pre niekoho neprijateľná záležitosť. Má však mnoho uzdravujúcich účinkov. Okrem iného zlepšuje prietok krvi do endometria. Nie každý verí alternatívnej bylinnej medicíne či akupunktúre. Ak vám však zaručene nepomôže, určite vám neuškodí.