Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Životopisný trhák o hudobnej legende Elvisovi Presleym

jún 28, 2022 - 07:00
Film z dielne Baza Luhrmanna vás prenesie do iného sveta s kúzelným šarmom, ktorý je typický pre režiséra tohto formátu. Baz Luhrmann stojí za filmami ako je Moulin Rouge či Veľký Gatsby.
Foto: 

Jeho typický rukopis sa ukáže hneď na začiatku filmu, keď doslova zabudnete, že ste v kine. Dej napreduje rýchlosťou svetla, spolu s úžasnou hudbou zbožňovaného speváka a nástojčivými spoločenskými otázkami danej doby. Publikum nazrie do zákulisia života Elvisa Presleyho, najmä do vzťahu s hudobníkovým záhadným manažérom – plukovníkom Tomom Parkerom. Ich spolupráca trvala viac ako dvadsať rokov a Presley sa vďaka nej dostal až na vrchol kariéry, aby navždy zmenil podobu populárnej hudby.

ELVIS - v kinách od 23. júna - trailer F2 (SK titulky)

Do úlohy muža, ktorý urobil z Presleyho hviezdu nebývalých rozmerov, obsadil Luhrmann obľúbeného herca Toma Hanksa. Ten o svojej role hovorí: „Bol to aj génius, aj darebák. Bol to veľmi disciplinovaný, prefíkaný a bystrý biznismen, a zároveň držgroš, ale aj priekopník veľkého šoubiznisu, aký do čias Elvisa Presleyho neexistoval. Okamžite mu bolo jasné, že Elvis je jedinečný umelec, videl jeho ohromný potenciál a uvedomil si, že ak na ňom nezarobí kopec peňazí on, podarí sa to niekomu inému.“ Kľúčovou osobou na tejto ceste však bola aj žena jeho života a neskoršia manželka Priscilla Presley. Film predstavuje Elvisa najmä ako citlivého dobráka, ktorý chcel robiť svoju hudbu a bojoval za to so všetkými navôkol. S manažérom, vlastnou rodinou a najmä vládnucou garnitúrou. „Mňa na tejto ikone vždy fascinovalo, že to bol v prvom rade človek. Elvis bol prvým svojho druhu, v istom zmysle – chlapec, čo príde z ničoho a stane sa najslávnejším človekom planéty. To je americký sen,“ hovorí Austin Butler, predstaviteľ hlavnej postavy. Snímka predstavuje Presleyho v rôznych polohách – ako ho poznáme zo svetových pódií, ale aj takého, aký bol v zákulisí za svetlami reflektorov. Film je vhodný pre všetky vekové kategórie, s dôležitým odkazom kam sme až schopní zájsť. Či už kvôli peniazom alebo keď si chránime zubami nechtami vlastné vybudované hodnoty.

- - Inzercia - -