Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Odborníčka radí, ako sa držať zdravých návykov aj počas dovolenky

august 04, 2022 - 16:00
Viete si predstaviť, že už je august? Leto neuveriteľne letí... Takže sa uistite, že počítate s každou jeho sekundou. Koučka Dominika Fasolo tvrdí, že všetci potrebujeme ten správny letný pocit – užívať si, byť v prítomnom okamihu, zažívať nové veci a dostať sa z bubliny, ktorú sme si počas roka vybudovali. Pomáha nám to nielen resetovať sa, ale aj expandovať, zažívať nové veci a rásť. Často sa pritom objavuje otázka – ako sa môžem počas dovolenky držať svojich zdravých návykov?
Foto: 
archív DF

Nuž, univerzálna odpoveď neexistuje. Ale z praxe Dominika Fasolo môže ponúknuť týchto 5 tipov, ktoré vám pomôžu odpovedať na túto otázku:

č.1: ROVNOVÁHA. Takmer by nemalo zmysel ísť na dovolenku, ak by ste robili to isté, opakovali tie isté rutiny a návyky, aké robíte doma. Takže najlepším tipom, ako zostať na trati (dlhodobo), je občas vyjsť z trate (krátkodobo). Kľúčom je nájsť správnu rovnováhu.

Č.2: POKRAČUJTE JEDNODUCHO. Vyberte si len pár zdravých rituálov, ktoré pozdvihnú váš zážitok z dovolenky. Vyberte si 2-3 návyky, o ktorých ste si istí, že ich môžete držať bez prílišného stresu.

Č. 3: KĽÚČOVÉ ZVYKY. Kľúčové zvyky sú jednotlivé návyky, ktoré pozitívne ovplyvňujú viacero oblastí vášho života. Napríklad cvičenie má jasné fyzické výhody, ale bolo dokázané, že spúšťa aj ďalšie pozitívne účinky, ako sú lepšie stravovacie návyky, zníženie stresu a menšie zneužívanie omamných látok. Zamerajte sa teda na takéto zvyky a zužitkujte svoje úsilie s ich dominovým efektom.

Č. 4: PLÁN: "Môže to znieť triviálne, ale z mojej klientskej práce viem, že presne tieto typy „začiatočníckych chýb“ môžu spôsobiť problémy. Takže späť k základom – naplánujte si to! Čo, kedy, ako a prečo," prízvukuje koučka.

Č. 5: DRŽTE SA TOHO. Keď ste sa už rozhodli, aké návyky by ste si chceli počas prázdnin vypestovať, držte sa ich. Skutočná škoda nie je vo vynechanom tréningu – ale v dopade na vašu sebadôveru. Nedostatok disciplíny neznamená nemať dezert na rande. Nedostatok disciplíny znamená mať to, keď ste povedali, že nebudete. PLUS Kto chce tráviť prázdniny bitím sa za vynechaný ranný beh?

Takže zhrnutie tohto všetkého: Stanovte si jasné očakávania, nastolte rovnováhu, dbajte na jednoduchosť, zorganizujte sa a nakoniec dodržte svoje sľuby!

- - Inzercia - -