Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Hádajte, kde dovolenkovala Erika Judínyová s manželom a s dcérou Ellou..

august 05, 2022 - 08:00
Letné horúčavy lákajú k slnečným dovolenkám, ktoré k tomuto obdobiu neodmysliteľne patria. Čas oddychu využila aj moderátorka Erika Judínyová s manželom Štefanom Skrúcaným a rozkošnou dcérkou Ellou. Kde sa rodinka vybrala a aké majú ďalšie plány na leto, prezradila Erika v rozhovore pre Slovenku...
Foto: 
Archív Erika Judínyová

Letné horúčavy lákajú k slnečným dovolenkám, ktoré k tomuto obdobiu neodmysliteľne patria. Čas oddychu využila aj moderátorka Erika Judínyová s manželom Štefanom Skrúcaným a rozkošnou dcérkou Ellou. Kde sa rodinka vybrala a aké majú ďalšie plány na leto, prezradila Erika v rozhovore pre Slovenku...

Prečo Taliansko a ktorá z jeho častí? 

Bola to jednoznačná voľba, pretože je ako krajina blízko, takže keby sa aj čokoľvek nečakané udialo, nie sme ďaleko od Slovenska. Navyše sa nám tam veľmi páči. V rámci Talianska chodíme teraz s dcérkou len sem - blízko k Benátkam. 

Čo zaujímavé odporúčate navštíviť dovolenkárom smerujúcim do tejto časti?

My sme naozaj strávili dovolenku pasívne, venovali sme sa malej Elle, čiže kto má dvojročné dieťa, veľmi si v rámci programu nenavyberá.

Je to prvýkrát, čo ste ako rodina zavítali do tejto destinácie?

Toto miesto máme overené. Boli sme tu viackrát, dokonca aj minulý rok, keď mala dcérka iba jeden rok. 

Užili ste si Taliansku kuchyňu? Radšej pizza alebo morské plody?

U mňa rozhodne morské plody a skúsila ich tentokrát aj Ella a celkom jej chutili...

Viete si predstaviť, že by ste tam žili?

Ja si neviem predstaviť žiť nikde inde ako na Slovensku.

Taliani sú typickí svojou siestou. Hovorí sa, že pôsobí priaznivo nielen na ich odpočinok, ale aj pokojnosť voči sebe a kolektívu - keď nie sú vyčerpaní, sú aj lepší na seba a svoje okolie. Zaviedli by ste tento zvyk aj u nás na Slovensku?

Nám siestu výlučne určuje naša dcéra, keď si chodí vždy okolo pol jednej – pol druhej ľahnúť, tak sa to vždy snažíme využiť aj my rodičia na oddych. Takže, my to teda teraz máme v podstate nastavené podobne ako tí Taliani (smiech). 

Ste ten typ človeka, ktorý je na dovolenke aktívny a chce spoznávať okolie alebo hľadáte skôr oddych a opaľovanie sa?

Myslím si, že taká kombinácia podľa nálady. Nedá sa to úplne povedať vo všeobecnosti, skrátka, keď sa začneme veľmi nudiť, vymyslíme nejakú zaujímavú aktivitu na ozvláštnenie.

Ako zvládla dlhú cestu do Talianska dcérka?

Úplne v poriadku bez najmenších problémov, klopem na drevo. Máme skvelú detskú lekárku, ktorá nám poradila, čo všetko si treba so sebou zobrať pre prípad, že sa niečo udeje. Našťastie, nebolo treba. 

Ako dlho ste boli na dovolenke?

Boli sme tam desať dní, čo dokonale stačilo na to, aby sme si dostatočne oddýchli. Každému dobre padne zmena prostredia a čas venovaný výlučne rodine.

...a to je práve výsledok štúdie, ktorá potvrdila, že by sa malo dovolenkovať ideálne 10 dní, pretože náš mozog sa až po druhom týždni adaptuje na zmenu a začína skutočne odpočívať.

Keďže sme prevažne ženský časopis, dovolíme si aj beauty otázku. Ako ste si chránili vlasy a pokožku pred ostrým talianskym slnkom?

Vlasy nijako, nakoľko ich mám geneticky veľmi silné, čiže len štandardná starostlivosť a na pleť sme si všetci nanášali krém s faktorom 50 našej dcéry. Dávam si pozor, tvár si vôbec neopaľujem 

Aké ďalšie destinácie máte s rodinkou na spoločnom wishliste?

Dovolenkové obdobie stále trvá, tak prečo to nevyužiť. Myslím, že tam máme na pláne ešte nejaké to Chorvátsko. Budeme sa rozhodovať zo dňa na deň, ale určite ešte niečo vymyslíme... 

Uprednostňujete teda cestovanie autom?

My sme vo všeobecnosti „ustráchaní“ z leteckých prepráv. Napriek tomu, že poznám štatistiky, ktoré hovoria, že je to najbezpečnejší spôsob prepravy, my sme už zvyknutí na to auto.

Samozrejme, nevylučujeme ani letecký zájazd, avšak momentálne to nemáme v pláne.

Nie je jednoduché pobaliť celú rodinu s malou dcérkou do jedného auta. Ako to organizačne zvládate?

Musím povedať, že sme v tomto so Števom veľmi zohraní. Všetko, čo ja pripravím, on vždy šikovne a prakticky zmestí do auta.

Ako budete ďalej tráviť leto? Spomínali ste, že finalizujete dom…

Áno, postupne sťahujeme veci, dorábame interiér aj exteriér a popritom sa venujeme dcérke, takže naše leto bude aktívne, no zároveň i oddychové a pohodové.

Máte vysnívané miesto, kam by ste chceli v živote zavítať?

Všetko, čo som mala doposiaľ v rámci destinácií „vysnené“, som si už stihla zrealizovať. Napriek tomu zastávam názor, že dôležitejšie ako miesto je skôr to, s kým tam idete (úsmev).

bf39600d-1aad-47c1-bdb7-98d858e0fa82.jpg

Foto: 
Archív Erika Judínyová

 

- - Inzercia - -