Dnes je utorok, 27.september 2022, meniny má: Cyprián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Strana verí, že Igor Matovič a Richard Sulík si nájdu k sebe cestu

august 12, 2022 - 19:03
Premiér Eduard Heger podľa koaličnej strany Za ľudí predostrel na dnešnom rokovaní viaceré konštruktívne návrhy na zmenu pravidiel fungovania koalície.
Foto: 
SITA

Koaličná strana Za ľudí verí, že rokovania o ukončení koaličnej krízy budú pokračovať aj napriek ultimátu strany SaS a predseda OĽaNO Igor Matovič a líder SaS Richard Sulík si nájdu k sebe cestu. Uvádza sa to vo vyhlásení strany po dnešnom stretnutí SaS a ostatných strán vládnej koalície.

„Keď Slovensko a Európa zažívajú najväčšiu energetickú krízu a za našimi hranicami zúri vojna, zodpovední politici v prvom rade musia hľadať riešenia ako pomôcť ľuďom, nie ako sa čo najrýchlejšie zbaviť zodpovednosti za krajinu," konštatuje Za ľudí s tým, že opúšťať Slovensko v najťažšom čase a prestrieť červený koberec strane Smer-SD a jej klonom je zbabelosť.

Premiér Eduard Heger podľa koaličnej strany predostrel na dnešnom rokovaní viaceré konštruktívne návrhy na zmenu pravidiel fungovania koalície. „Je dôležité povedať, že práve rezort Richarda Sulíka je zodpovedný za ceny plynu, ktoré budú stúpať najmä budúci rok, a za hľadanie riešení na zabránenie energetickej chudoby a manažovanie najväčšej energetickej krízy v Európe. Strana SaS chce požívať všetky výhody opozície aj koalície – nemať zodpovednosť, neriešiť problémy krajiny, ale iba sa politicky posilňovať na prebiehajúcej energetickej a inflačnej kríze v Európe," konštatuje strana Za ľudí. Strana zároveň dodáva, že takýto postoj odmieta a aj v takejto ťažkej situácii bude presadzovať zodpovedné riešenia.

- - Inzercia - -