Dnes je pondelok, 30.november 2020, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dnes je Deň počatého dieťaťa

marec 25, 2015 - 15:18
Fórum života vyzýva ľudí dobrej vôle, aby na znak úcty k životu a k ochrane počatého dieťaťa nosili v týchto dňoch bielu stužku.
Dnes je Deň počatého života. Výkonná riaditeľka Fóra života Renáta Ocílková povedala, že dieťa je darom tomuto svetu už od momentu svojho vzniku na bunkovej úrovni. „Vytvorme mu prostredie prijatia a lásky. To je myšlienka, ktorú Fórum života na Slovensku aktívne šíri už pätnásty rok, najmä na Deň počatého dieťaťa - 25. marca. Chceme sa zjednotiť so všetkými ľuďmi dobrej vôle, ktorí si vážia ľudský život a uznávajú ho už od počiatku,“ povedala.
 
 
Život je podľa Ocílkovej základným právom človeka, bez neho by nebolo možné chrániť ani iné ľudské práva. „Úroveň spoločnosti sa nehodnotí podľa ekonomickej situácie a úrovne osobného blahobytu, ale podľa toho, ako si dokáže ctiť a chrániť tých najslabších. Počaté deti sú už prítomné medzi nami, ide o to, či ich zahrnieme do života tohto sveta, alebo ich vylúčime. Dnes, keď bojujeme za práva zvierat a chránime vzácne druhy osobitnými zákonmi už v zárodku, ponúknime šancu na život aj počatým deťom,“ vyhlásila s tým, že treba sa zasadiť za také zákony, ktoré ich budú chrániť a ktoré zlepšia aj nepriaznivú demografickú situáciu na Slovensku. Fórum života vyzýva ľudí dobrej vôle, aby na znak úcty k životu a k ochrane počatého dieťaťa nosili v týchto dňoch bielu stužku ako symbol života, čistoty a ochrany ľudskej dôstojnosti.
 
Zdroj: SITA
Foto: Thinkstock

- - Inzercia - -