Dnes je utorok, 27.september 2022, meniny má: Cyprián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Poďte von!

jún 18, 2014 - 12:17
V júni sa z terás stáva srdce nášho domova. Slnko hreje a ešte nepáli, vietor nám príjemne rozcucháva vlasy. A na terase chutí úplne inak ako v obývačke pred televízorom alebo pri jedálenskom stole. Vybehnite von a dýchajte z plných pľúc!
Foto: 
 
Náš tip pre voľbu nábytku
 
Odolnosť proti vlhkosti je základné kritérium pre výber vhodného nábytku do záhrady. Medardova kvapka útočí aj v čase, keď nie ste doma, aby ste stihli všetko poskrývať. Veľkej obľube medzi zákazníkmi sa teší umelý ratan, ošetrené drevo alebo plast, tie sa výborne hodia aj na balkóny. Kovový materiál je vhodnejší pre záhradné sedenia. Ak vám po záhrade pobehujú malé deti, voľte nábytok bez ostrých rohov a hrán.  K záhradnému nábytku patrí aj textil. Vo vlastnom záujme ho vždy po použití upracte tam, kde mu neublíži deštruktívny vplyv zmeny počasia.
 
 
Pre konzervatívnejších
 
Pohodlné sedenie je jednou zo základných podmienok terasového a záhradného nábytku. Správne zvolená textília dotvára celkový obraz. Porušili by farby vašu záhradnú scenériu? Prispôsobte farbu textílie farbe a materiálu nábytku.
 
 
Jej veličenstvo biela
 
Biela vyzerá fantasticky, ale ťažko sa jej žiarivosť udržuje. Ak máte malé deti s čokoládou v ruke, rovno na ňu zabudnite. No v kombinácii s pastelovými farbami vankúšov či doplnkov nemôžete trafiť vedľa.
 
 
Prútené prvky
 
Prútené prvky dodávajú konečnému vzhľadu na prirodzenosti. Radíme kombinovať prírodné materiály s pastelovými a bledšími farbami.
 
 
Falošný ratan
 
Povedzme si úprimne, ten pravý je len pre tých, čo si ho môžu dovoliť. Ak máte hlbšie do peňaženky, voľte jeho umelú napodobeninu, ktorá sa aj ľahšie udržuje. Nábytok vyrobený z neho sa teší čoraz väčšej obľube.
 
 
Tisíc a jedna noc
 
Rozviate závesy okolo  pohodlného sedenia uprostred zelene. Ako z rozprávky. Nenašli ste záves podľa vašich predstáv? Chce to len pár metrov vhodnej tkaniny, napríklad tylu, a šikovné ruky.
 
Viac sa dočítate v júnovom vydaní Praktickej Slovenky!
 
 
 
 
 

- - Inzercia - -