Dnes je štvrtok, 13.august 2020, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Podujatie Piknik&Bike pritiahlo stovky ľudí

september 12, 2012 - 15:46
Piknik&Bike je jedinečný projekt, ktorý spája bicyklovanie s piknikovaním.

 

Pre obyvateľov hlavného mesta a celého regiónu akciu organizuje Bratislavský samosprávny kraj. „Akciav sebe spája zdravý životný štýl s aktívnym relaxom v prírode.

Projektom Piknik&Bike chceme podporovať rozvoj cyklistiky a prezentovať kraj „z bicykla“,“ priblížil župan Pavol Frešo. Akcia je určená pre všetkých, jej zámerom je, aby sa piknik v Bratislavskom kraji opakoval pravidelne od apríla do októbra a propagovať má cyklotrasy.
„Podujatia majú spropagovať cykloturistiku v Bratislavskej župe. Cieľom je zobrať ľudí z mesta a spropagovať takýto životný štýl trávenia času s rodinami,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo. Zároveň doplnil: „Podobne ako Župná jeseň, budeme vytvárať tradíciu toho, že ľudia si zvyknú chodiť aj s celými rodinami nielen za športom ale aj za istým druhom rekreácie.“
Bratislavský samosprávny kraj má v rámci svojej územnej pôsobnosti 40 cyklotrás s celkovou dĺžkou 683 km. Najvýznamnejšie sú medzinárodné cyklotrasy (Moravská, Dunajská cyklotrasa), ktoré ponúkajú nielen obyvateľom kraja, ale aj zahraničným turistom, využiť možnosti cyklistiky a spoznávať zároveň krásy regiónu „z bicykla“. BSK aktívne podporuje rozvoj cyklistiky projektmi, ktoré zlepšujú podmienky cyklistickej verejnosti. „Cyklomost Devínska Nová Ves – Schlosshof“ je najväčším projektom, ktorý Bratislavská župa v spolupráci s partnermi slávnostne otvorí 22. septembra 2012.  
Autor: BSK
Foto: Autor

- - Inzercia - -