Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slávnostné líčenie

február 22, 2011 - 16:17
Valentín, plesy, Medzinárodný deň žien. To všetko nás, milé dámy, v najbližších dňoch čaká. Chceme vám preto poradiť grify n krásu.
Foto: 
1.    Nanesieme makeup v závislosti od typu pleti,snažíme sa skôr o naturálny vzhľad.
2.    Na miesta ako sú kruhy pod očami, partia okolo nosa, prípadne miesta, kde sú mimické vrásky nanesieme korektor rozjasňovač, ktorý  tieto drobné nedostatky rozjasní a opticky zjemní.
3.    Celú tvár zafixujeme jemným tansparentným alebo rozjasňujúcim púdrom a použijeme veľký štetec, aby vrstva púdru nebola viditeľná.

4.    Rozhodla som sa pre ružové tiene ktoré sa hodia k Valentínskemu líčeniu, základom je svetloružový tieň na celom viečku, biely tieň pod obočím a tieňujeme očnicové oblúky tmavším ružovým tieňom. Výhoda je ružové tiene sa ľahko prelínajú, vhodné aj pre laika.
5.    Veľmi dôležité je obočie, vyčešeme a zvýrazníme obočkovým tieňom, ktorý nie je perleťový a drží na obočí lepšie ako klasický tieň. Takto sa nám ukáže, či ešte na oči pridáme linku , či je potrebné pohľad ešte prehĺbiť.
6.    Nanášame jednoduchú fixovú linku s ohybným hrotom, ktorú môžeme jemne rozotrieť, aby pôsobila mäkkšie.
7.    Celé líčenie očí zavŕšime dobrou objemovou riasenkou.
8.    Ak sa nám zdá, že je potrebné ešte oči rozjasniť, alebo máme tendenciu k ružovým bielkam v očiach, môžeme naniesť korektorovú ceruzku veľmi svetlej farby.
9.    Na líčka použijeme šťavnaté ružové odtiene, ktoré naniesime na miesto, ktoré vzniké úsmevom, je to tá bambuľka na líci, ktorá sa pri úsmeve zaguľatí. Ak sa zdá, že je tam farby priveľa, prepudrujeme svetlým púdrom, ako na začiatku.
10.     Na záver pery zvýrazníme leskom alebo rúžom, ktorý evokuje  práve na Valentína ženu pobozkať.

Všetky produkty boli použité zo značky Shiseido.

Náš typ: Ak ideme na Valentínske rande, nazabudnite, že menej je viac. Muži majú radi ženy krásne a naturálne, ale to neznamená, že my tento svoj vzhľad nevylepšíme.:-)

Foto: Tony Štefunko

- - Inzercia - -