Dnes je utorok, 27.september 2022, meniny má: Cyprián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vyrobte si s deťmi jednoduché zimné dekorácie z papiera

december 03, 2021 - 10:42
Ak ste ešte nemali čas vyzdobiť si domov zimnými motívmi. Pri ich výrobe vám môžu pomôcť aj vaši najmenší, deti či vnúčatká.
Foto: 

Čo budete potrebovať?

- Biele alebo farebné papiere (prípadne výkres)
- Ostré nožnice alebo skalpel z kreatívnych potrieb
- Pravítko a ceruzku
- Ihlu a hrubšiu niť

Na prípravu snehových vločiek si musíte najprv správne poskladať papier. Z papiera formátu A4 si vyrobte štvorec. Potom ho zložte na polovicu a túto polovicu opäť na polovicu. Získate tak malý trojuholník. Na najdlhšej strane trojuholníka si naznačte presné tretiny. Od vrcholu trojuholníka budete skladať smerom k označeným bodom. Prevyšujúce okraje odstrihnete, aby vám vznikol trojuholník.

Teraz prichádza na rad kreatívna časť. Pripravte si podľa šablón  alebo podľa vlastnej fantázie vzor, z ktorého po vystrihnutí vznikne snehová vločka. Môžete si ju na poskladaný papier predkresliť, aby sa vám jednoduchšie strihalo.

Ak postupujete podľa šablón, vločky vám vzniknú zo svetlej časti. Tmavá časť označuje odpadový materiál.

Z papiera si môžete vyrobiť aj 3D ozdoby, napríklad Vianočné stromčeky. Na ich výrobu použite tvrdší papier, napríklad výkres. Vytlačte si šablónu na papier a vystrihnite alebo vyrežte prebytočné časti. Ak chcete ozdobu na okno, stačí vám jedna šablóna. Ak chcete, aby váš stromček stál na stole či poličke, vytlačte a vystrihnite dve rovnaké šablóny.

Potom ich k sebe prišite pevnejšou niťou cez stred kmeňa stromu. Stromčeky sú pekné, keď sú biele, aj keď sú z farebného papiera.

Zuzana Čapčíková
Foto: Pinterest, Shutterstock

 

- - Inzercia - -